Přebývají Vám doma knihy? Odvezeme je či vykoupíme. Libovolný stav. Libovolný žánr. V Praze do 48 hodin.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
31.01.2023
Ukázka textů k zamyšlení, které zájemcům rozesíláme e-mailem
Níže najdete po jednom ze zamyšlení, která budeme zájemcům rozesílat počínaje čtvrtkem 9. 2. 2023 - každý den po dobu 21 dnů. Vybrat si můžete ze 4 kn... číst celé
28.01.2023
Náš starý (hnědý) obchod sloužil 22 let - nyní jsme jej již museli vypnout
Po dvou letech souběžného provozu přišel čas náš starý (hnědý) obchod vypnout. Stalo se tak nakonec především z technických důvodů, protože vzhledem k... číst celé
19.01.2023
Vykuřovadla od Rymerů - kvalita, na kterou se můžete spolehnout
V dnešním článečku bychom se rádi zmínili o našem oblíbeném dodavateli, firmě Rymer, kterou již dlouhá léta vedou manželé Michael a Eva Rymerovi. Setk... číst celé
Zobrazit všechny články
Blog
20.03.2023 E-novinky
Tajnosti egyptské (nové vydání po 10 letech) | seznam osvícených a probuzených | OdvezemeJe (chcete-li) - novinky k 16. 3. 2023
Novinka z Bohemica Books - Thomas R. Verny: Mysl celého těla - do 22. 3. 2023 s prémií zdarma číst celé
Texty k zamyšlení - šestý běh od 6. 4. 2023
zájemcům zasíláme po dobu 21 dnů každý den jeden odstaveček z vybrané knihy - aby Vás pak zamýšlení více bavilo, slibujeme těm, kteří vydrží (a dosud ... číst celé
07.03.2023 E-novinky
Emoční karty Věry Scherer | Prázdné křeslo Rabi Nachmana | kolik stupňů máme doma? - novinky k 2. 3. 2023
Pokud se Vám rozesílání úryvků líbilo a myslíte, že by někoho dalšího oslovilo, pošlete mu odkaz. Počet příjemců není nijak limitován. číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 3. 4. 2023. Uzávěrka objednávek 29. 3. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Ajahn Brahm: Kráva, která plakala

Ajahn Brahm: Kráva, která plakala

buddhistické příběhy o štěstí inspirované thajskou klášterní tradicí z pera angličana, jež se již v raném věku stal mnichem ( 221 str. B5) (vydání Alternativa 2007)

Kráva, která plakala ... Toho dne potřebovali věznicím v okolí Perthu dodat hovězí. Porážely se tedy krávy. Jednou ranou omráčit, druhou ranou zabít. ... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
259 Kč
241 Kč
219 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:AT020-B1orB5-093
EAN kód:9788086936093
Nakladatel:Alternativa
Autor:Aj
Barva:or
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace

Kráva, která plakala

... Toho dne potřebovali věznicím v okolí Perthu dodat hovězí. Porážely se tedy krávy. Jednou ranou omráčit, druhou ranou zabít. Den ubíhal a on už porazil hezkou řádku zvířat, když k němu přišla kráva, jakou ještě nikdy neviděl. Tahle kráva mlčela. Ani nezakňourala. Hlavu měla svěšenou, když kráčela, cílevědomě, dobrovolně, pomalu na místo vedle plošiny. Nesvíjela se ani se nekroutila a nesnažila se uniknout.
Když došla na značku, zvedla hlavu a zadívala se na svého kata. Stála absolutně klidně.
Ten Ir nikdy předtím nic takového neviděl. Byl tak zmatený, že nevěděl, co má dělat. Nemohl zdvihnout pistoli a nemohl odvrátit pohled od očí té krávy. Ta kráva se mu dívala přímo do duše.
Octl se někde v bezčasí. Nedokázal mi říct, jak dlouho to trvalo, ale jak si tak zírali do očí, všiml si něčeho, co jím otřáslo ještě víc. Krávy mají hodně velké oči. Viděl jak se v jejím levém oku, těsně pod dolním víčkem, začíná hromadit voda. Bylo jí stále víc a víc, až ji víčko nedokázalo zadržet, a tak začala stékat pramínkem po tváři a vytvářet třpytivou stružku slzí. Dávno zavřené brány jeho srdce se začaly otevírat. Jak tak nevěřícně zíral, spatřil, že v pravém oku krávy, těsně nad dolním víčkem, se hromadí voda, je jí stále víc, až jí nakonec víčko nemohlo zadržet. Druhý pramínek vody zvolna tekl po tváři. A ten muž se zhroutil.
Ta kráva opravdu plakala.
Vyprávěl mi, že odhodil elektrickou pistoli, vychrlil na dozorce všechna sprostá slova, která znal, ať si s ním dělají, co chtějí, "ALE TADLE KRÁVA NA PORÁŽKU NEPUDE!"
Nakonec mi ještě sdělil, že je teď vegetarián.
Ten příběh byl pravdivý. Ostatní chovanci té věznice to potvrdili. Kráva, která plakala, dokázala vysvětlit jednomu strašlivému násilníkovi, co to znamená dbát.
(str. 122)

Možná že je to fér!

Často když jsme v depresi, myslíme si: "To není fér! Proč zrovna já?" Všechno by bylo jednodušší, kdyby byl život spravedlivější.

V meditačním kurzu, který jsem kdysi vedl v jedné věznici, se stalo, že mě jeden vězeň středního věku po pravidelném sezení požádal o rozhovor. Chodil do kurzu už několik měsíců a znal jsem ho docela dobře.

"Brahme," začal. "Chtěl jsem ti říct, že jsem nespáchal zločin, za který mě zavřeli do tohohle lapáku. Jsem nevinný. Vím, že tohle říká spousta muklů a že lžou, ale já ti říkám pravdu. Nelhal bych ti, Brahme, tobě ne." Věřil jsem mu. Okolnosti a jeho chování mně napovídaly, že mluví pravdu. Začal jsem dumat o tom, jak je to nespravedlivé, a uvažoval jsem, jak bych mohl tuhle hroznou nespravedlnost napravit. On ale přerušil mé úvahy.

S rošťáckým úsměvem dodal: "Jenže víš, Brahme, já mám na triku tolik dalších zločinů, při kterých mě nechytli, že bych řekl, že je to vlastně docela fér!"

Rozesmál jsem se na celé kolo. Ten starý dareba dokonale pochopil zákon karmické odplaty, dokonce lépe než někteří mniši, které znám.

Kolikrát spácháme nějaký "zločin", někomu ublížíme zlomyslným činem, a neodpykáme si ho? Řekneme snad někdy: "To není fér? Proč mě nechytili?"

Zato když trpíme bez zjevného důvodu, hned naříkáme: "To není fér! Proč zrovna já?" Možná to je fér. Jako ten vězeň v mé historce máme možná na triku tolik dalších "zločinů", při kterých nás nenachytali, že život nakonec je fér.

(str. 101)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz