Červnové odpočítávání - výprodej knih za symbolické ceny od 30 Kč do 1 Kč - nabídka cca 800 knih!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
01.06.2023
Od 1. 6. 2023 jsme též Balíkovnou
S účinností od 1. 6. 2023 se naše prodejna stala Balíkovnou Partner, kde můžete v případě zájmu podávat i vyzvedávat zásilky. Balíčky k podání musí bý... číst celé
30.05.2023
Červnové odpočítávání 2023 - největší výběr je zpočátku
V pořadí druhé červnové odpočítávání začíná a my pro Vás máme připraveno opět cca 800 knih na letní čtení. Obzvlášť z počátku je výběr velmi velký a z... číst celé
25.05.2023
Z reakcí čtenářů na "Sedmidenní výzvy" - nepřipojíte se také?
Velmi nás těší pozitivní reakce na Sedmidenní výzvy, které spočívají v zamýšlení se nad rozesílanými úryvky z vybraných knih (každý den zasíláme jeden... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 22. 6. 2023. Uzávěrka objednávek 19. 6. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Co jinde nebývá
  3. Bezplatná půjčovna
Bezplatná půjčovna esoterických knih (BePEK)

Naše knihkupectví můžete používat i jako knihovnu. Vrátíte-li libovolnou zakoupenou antikvární knihu do 33-ti dnů, vrátíme vám původně zaplacenou částku v plné výši. Podmínkou je platba v hotovosti.

Studenti a členové kruhu Hledající mají lhůtu pro bezplatné vrácení prodlouženou na 99 dnů. 

(Pozn. lhůty byly na tyto hodnoty trvale prodlouženy pro všechny knihy vracené po 1. 4. 2023. Do té doby platily lhůty 14 a 28 dnů.)

Jak to funguje? Půjčování je maximálně jednoduché - nemusíte nic hlásit, stačí zakoupit vybrané antikvární knihy, zaplatit v hotovosti a poté do stanovené lhůty vrátit. Zaplacenou platbu vrátíme v plné výši.

Pro vysvětlení: Každá naše antikvární kniha má v zadní části unikátní přírůstkové číslo (např. AA001/1), ze kterého poznáme, kdy byla zakoupena (Vy pak máte pro kontrolu účtenku, kde je u těchto knih uvedeno "lze vrátit - BePEK"). Při vracení je nutno sdělit jméno a adresu a podepsat výdajový doklad (abychom měli prokazatelné, komu jsme platbu vrátili).

Nepotřebujete žádnou průkazku, neplatíte žádné registrační ani roční poplatky. Knihy nemusíte vracet osobně - platbu vrátíme tomu, kdo knihu donese.

Co se stane když knihy nevrátíte? Vůbec nic - knihy jsou totiž Vaše a my ani neevidujeme, kdo je má vypůjčené. Navíc můžete knihy vrátit i později než v bezplatné lhůtě, nejdéle však do 3 let od zakoupení. V tomto případě pak z původně zaplacené částky strháváme půjčovné, které činí 10 až 30 % z doporučené ceny knihy + 3 Kč.

Kolik za knihy při vypůjčování zaplatím? Zaplatíte běžnou prodejní cenu. Ta je odstupňována podle měsíců. V prostředních měsících čtvrtletí (únor, květen, srpen, listopad) zaplatíte 50 % doporučených prodejních cen, v ostatních měsících pak 85 %. U knih vzácnějších (označených u přírůstkových čísel hvězdičkou) je cena dvojnásobná (těchto knih je však minimum, obvykle jen několik desítek).

Jakékoliv doplňující dotazy rádi zodpovíme buď v prodejně, e-mailem či telefonicky.


Všeteččiny dotazy:

"Takže můžu přijít do půjčovny bez peněz?"

"To ne, ale celou částku, kterou zaplatíš, ti po vrácení knihy vrátíme."

"Nejde si výpůjční dobu nějak prodloužit?"

"To bohužel nejde - pokud jsi však člen Kruhu nebo student, máš lhůtu delší (místo 33 dnů 99 dnů); knihu též můžeš vrátit i později (až do 3 let), ale v tomto případě již s poplatkem."

"Co když knihu vrátím poslední den výpůjční doby?"

"To můžeš - kniha lze vrátit i 33. (resp. 99.) den po zapůjčení. Pokud by však tento den byl nepracovní, je nutno vrátit knihu nejbližší předchozí pracovní den."

"Musím mít k půjčování knih nějakou průkazku?"

"Žádná průkazka není třeba. Při vracení knihy však budeme chtít jméno a adresu a podepsat, že jsi převzala peníze."

"Můžu si bezplatně půjčit libovolnou knihu z vašeho knihkupectví?"

"To ne, pro bezplatné půjčení můžeš vybírat pouze z knih antikvárních (v patře). Bývá již ale dost - obvykle přes 3000."

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz