1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. nezařazeno
 5. Bubák Oldřich: Thu Dže Čche - sbírka buddhistických esencí

Bubák Oldřich: Thu Dže Čche - sbírka buddhistických esencí

nevšední publikace kombinující fotografie z vlastních cest po Tibetu, Nepálu či Barmě s vybranými citáty buddhistických mistrů ( 389 str. S5) (vydání Bubák 2008)

byly sepsány lidmi s hlubokým duchovním poznáním, které byly sepsány velkýmibuddhistickými mysliteli z různých zemí světa a v různé době a jež lze zař... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
690,00 Kč
642,00 Kč
583,64 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:BU001
EAN kód:9788025430231
Nakladatel:Bubák
Autor:Bu
Aura:5:5:5
Barva:čr
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Bubák Oldřich: Thu Dže Čche - sbírka buddhistických esencí
  Bubák Oldřich: Thu Dže Čche - sbírka buddhistických esencí
  není nová ani antikvární
  642,00 Kč
  583,64 Kč bez DPH
Bližší informace
byly sepsány lidmi s hlubokým duchovním poznáním, které byly sepsány velkýmibuddhistickými mysliteli z různých zemí světa a v různé době a jež lze zařaditmezi takzvané drahocenné klenoty moudrosti.

Již více jak patnáct let mám možnost jezdit do buddhistických zemí, často iněkolikrát do roka. Během této periody jsem pořídil neskutečné množství fotografického materiálu, který se snažím využívat především pro přednášky uskutečňovanénejen na území naší republiky a pro široké věkové spektrum posluchačů. V poslednídobě se na mne většina z nich obrací s prosbou, zda by nebylo možné dát jim knižníformu.

Na základě těchto četných podnětů a ve snaze vyhovět těmto upřímným prosbám jsem seskupil přes sto osmdesát pohledů do buddhistického Himálaje z Tibetu,Sikkimu, Bhútánu a Nepálu. Přidal jsem i několik osobních oblíbených postřehůz dalších buddhistických zemí jihovýchodní Asie tak, aby byly reprezentativní, měly silnou vypovídací hodnotu a navíc zrcadlily bohatství, rozmanitost a pestrosttěchto regionů. Po dokončení selektivní práce jsem však cosi postrádal. U dvourozměrných obrázků chyběl třetí rozměr... duchovní obal. Rozhodl jsem se proto,že záběry "obalím" sbírkou esencí z buddhismu, vybranou z výše zmíněných "klenotů moudrosti", a pokusím se z ní vytvořit most mezi fotografiemi a čtenářem.Prostřednictvím těchto esencí zamýšlím sdílet s neodbornou veřejností a studentydharmy různé možnosti a vyhlídky, které se přede mnou otevřely, i očividně prostýa přesto složitý základ hlavních myšlenek buddhistů. Určitou formou tím za odpovědi, které jsem v této bohaté a rozmanité tradici našel, poděkuji; proto název"Thu-dže-čche", v tibetštině znamenající "Děkuji" nebo "Jsem ti vděčný".
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz