1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. novinky + nezařazené
  5. Coelho Paulo: Rukopis nalezený v Akkonu

Coelho Paulo: Rukopis nalezený v Akkonu

Nejhorší není klesnout, nejhorší je zůstat na zemi. Poražený je jen ten, kdo to vzdá. Všichni ostatní jsou vítězové. ( 164 str. V5) (vydání Argo 2013)

V předvečer útoku křižáků na Jeruzalém svolává místní řeckýučenec zvaný Kopt obyvatele města. Nehodlá jim dávat rady jak sebránit proti nepříteli, nec... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
198,00 Kč
184,00 Kč
167,27 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:AG140-H2črV5-708
EAN kód:9788025707708
Nakladatel:Argo
Autor:Co
Aura:3:3:3
Barva:čr
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
V předvečer útoku křižáků na Jeruzalém svolává místní řeckýučenec zvaný Kopt obyvatele města. Nehodlá jim dávat rady jak sebránit proti nepříteli, nechce vychvalovat jen jedno náboženstvíani položit základy náboženství novému. Podělí se s nimi o tonejlepší, co v životě vyslechl a čemu ho naučila vlastnízkušenost. Přítomní se ptají, kdo je jejich skutečným nepřítelem,a kladou Koptovi otázky týkající se smyslu boje, krizí a změn,strachu, krásy i milostného vzplanutí a chtějí také vědět, jaknajdou svou vlastní cestu.

Ještě po tisíci letech si odpovědi řeckého filozofa uchovávajísvou platnost. Jejich význam je dnes možná větší než kdykolivpředtím.... A jeden mladík požádal: "Pověz nám o tom, co nám chystá budoucnost."

A on odpověděl:

Všichni víme, co nás čeká v budoucnu: Nevítaná. Ta může kdykoliv přijít neohlášena a říci: "Pojď, musíš jít se mnou."

A třebaže nemáme chuť ji následovat, nemáme na vybranou. V tu chvíli v nás největší radost nebo snad největší smutek vzbudí pohled do minulosti.

A odpověď na otázku: "Miloval jsem dost?"

Miluj. Nemluvím zde jen o lásce k jinému člověku. Jestliže milujeme, jsme otevřeni zázrakům, vítězstvím i porážkám, všemu tomu, co se děje každý den, kdy nám bylo dáno kráčet po povrchu Země...

(str. 135)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz