1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. partnerské vztahy
 5. Colorosová Barbara: Děti za to stojí! Darujte svým dětem sebekázeň

Colorosová Barbara: Děti za to stojí! Darujte svým dětem sebekázeň

Děti na nás spoléhají, že jim zajistíme dvě věci: důslednost a strukturu. Potřebují rodiče, kteří říkají, co si myslí a dělají, co řeknou, že udělají. ( 321 str. B5) (vydání DharmaGaia 2017)

"Ale mami, všichni zůstávají venku!""To není pravda, ty ne."Ty mě nemáš ráda.""Mám a moc".Vaše dospívající děti asi moc neohromíte, ale mnohé z nich s... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
358,00 Kč
333,00 Kč
302,73 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DH128
EAN kód:9788074360688
Nakladatel:DharmaGaia
Autor:Co
Aura:5:5:5
Barva:še
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Colorosová Barbara: Děti za to stojí! Darujte svým dětem sebekázeň
  Colorosová Barbara: Děti za to stojí! Darujte svým dětem sebekázeň
  není nová ani antikvární
  333,00 Kč
  302,73 Kč bez DPH
Bližší informace
"Ale mami, všichni zůstávají venku!"

"To není pravda, ty ne."

Ty mě nemáš ráda."

"Mám a moc".

Vaše dospívající děti asi moc neohromíte, ale mnohé z nich si oddychnou, protože teď mohou kamarádům říct: "Nemůžu jít, protože mě naši nepustí." Vy se sice ocitáte v roli nechápajícího starého páprdy, ale právě jste umožnili, aby se páteř vašeho dítěte dále správně vyvíjela.

Ať jsme jakýmikoliv rodiči, musíme mít neustále na paměti, že naše děti mají svobodnou vůli a mohou se dostat do špatného vlivu kamarádů. Někdy, ať děláme, co chceme, dítě uteče oknem. Pokud jsme ho ale poučili o našem "ne" a neodpověděli mu pouze: "Protože to říkám," má teď větší šanci ubránit se všem nástrahám světa. Pouhý zákaz ale nestačí.

Odpovědi jako "Protože říkám ne!" nebo "Protože budeš dělat, co ti říkám!" jsou velmi typické pro rodiče betonové rodiny. "Ne" je využíváno jako prostředek kontroly, který nutí děti poslouchat. Takoví rodiče nemají potřebu zákazy vysvětlovat. Výsledkem je poslušné dítě, které nad tím umíněným rozhodnutím vůbec nepřemýšlí, nebo naopak jedinec, který se bouří proti všemu, a to i proti důležitým a nutným hranicím, které rodiče stanovili za účelem vychovat z dítěte zodpovědného člověka.

Rodiče pudinkové rodiny používají zákazy velmi zřídka. Je tomu tak často proto, že sami pocházejí z betonové rodiny a slíbili si, že své děti takové neoblomné přísnosti ušetří. Jiným rodičům zase chybí vyvinutá morální páteř, aby nátlaku svých dětí odolali...

(str. 106)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz