Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
28.10.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - konec ve velkém stylu
Jen pro nadcházející pondělí, tedy 31. 10. 2022 se cena knih z odpočítávání sníží na magickou 1 korunu. V odpočítávání zbylo cca 12 krabic knih, přič... číst celé
18.10.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - v polovině
Ceny se přehouply pod 15 Kč za knihu a my přinášíme krátké video se stavem knih k 18. 10. 2022: (video na YouTube - 4 minuty) číst celé
15.09.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - největší výběr je zpočátku
Blíží se další říjnové odpočítávání, ve kterém najdete téměř 300 knih vyřazených z antikvariátu a cca 1000 knih mimo náš obor, které střádáme ve sklep... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 8. 12. 2022. Uzávěrka objednávek 5. 12. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme

Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme

Kolik si toho člověk může dopřávat na úkor druhých lidí, nebo dokonce na úkor zvířat a rostlin? Jedním z řešení je vegetariánství. ( 261 str. V5) (vydání Dokořán 2013)

Když jsem poprvé zahlédl obálku této knihy s hesly "biostrava, vegetariánství, veganství, frutariánství", očekával jsem nejspíše kuchařku s recepty na... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
298 Kč
277 Kč
252 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DK066-P2bíV5-145
EAN kód:9788073635145
Nakladatel:Dokořán
Autor:Du
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Když jsem poprvé zahlédl obálku této knihy s hesly "biostrava, vegetariánství, veganství, frutariánství", očekával jsem nejspíše kuchařku s recepty na hony se vyhýbajícími masu. Více mne však měl zaujmout podtitul "Přemýšlejme o tom, co jíme", který je klíčem k přiblížení se obsahu knihy.

Hned na prvních stránkách jsme vtaženi do dilematu, zda svým chováním a nákupními zvyklostmi nepřispíváme ke spoustě utrpení, zejména ve zvířecí říši. Drastické podmínky ve velkochovech jatečných zvířat asi nechají klidnými málokoho. V knize se však diskuze víceméně racionální autorky s její klasickými měřítky hodnoceno mírně potrhlou přítelkyní vine oběma směry. Jednak lze uvažovat tím směrem, zda vlastně nezneužíváme zvířata i tím, že konzumujeme jejich mléko, vejce a další produkty - to by mohl být důvod k přechodu k veganství. Nebo dokonce zda dokonce "nevraždíme" rostliny tím, že je spotřebujeme celé a nemohou dále růst (to mají vyřešeno frutariáni). Na druhou stranu se objevují pochybnosti typu - proč bych to měla řešit zrovna já, nejsem trochu praštěná? Vždyť svět takhle funguje.

V knize se daří nalézt optimální postoj a vyhnout se fanatickým názorům ať na tu či onu stranu a může být dobrou inspirací o čem přemýšlet. Možná nás přivede ke snížení konzumace masa, možná se budeme víc zajímat o model "fair trade", podporující spravedlivější podmínky pro producenty potravin z rozvojových zemí.

Ať tak či tak, budeme po přečtení této knihy, které nám díky její čtivosti snadno uběhne, jiní, a snad i o něco lepší. Rozhodně pro nás již nebude tak snadné zavírat oči před bezohledností potravinářského byznysu a pomůže nám být statečnější, třeba alespoň v maličkostech. Ostatně tak, jako autorka sama.

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz