Novinky
30.04.2021
Slavíme 30 let od vzniku - dovoz do 30 km zdarma!
Dárek pro Vás k oslavě našeho 30. výročí: do 30 km dovezeme knihy zdarma,nad 30 km poštovné pouze 30 Kč. 30 let je dlouhá doba. A my jsme na toto kul... číst celé
01.03.2021
Přítomni jsme v běžné provozní době
I po 1.3.2021 je možný výdej předem uskutečněných objednávek. Přítomni jsme v běžné provozní době. Možný je také podej a vydání balíků GLS.  Vybírání... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 13.5.2021. Uzávěrka objednávek 10.5.21 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

 1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. výživa, vitamíny
 5. Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme

Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme

Kolik si toho člověk může dopřávat na úkor druhých lidí, nebo dokonce na úkor zvířat a rostlin? Jedním z řešení je vegetariánství. ( 261 str. V5) (vydání Dokořán 2013)

Když jsem poprvé zahlédl obálku této knihy s hesly "biostrava, vegetariánství, veganství, frutariánství", očekával jsem nejspíše kuchařku s recepty na... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
298,00 Kč
277,00 Kč
251,82 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DK066-P2bíV5-145
EAN kód:9788073635145
Nakladatel:Dokořán
Autor:Du
Aura:3:3:3
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme
  Duveová Karen: Jíst slušně - Přemýšlejme o tom, co jíme
  nová - máme 1 ks
  277,00 Kč
  251,82 Kč bez DPH
 • ks
Bližší informace
Když jsem poprvé zahlédl obálku této knihy s hesly "biostrava, vegetariánství, veganství, frutariánství", očekával jsem nejspíše kuchařku s recepty na hony se vyhýbajícími masu. Více mne však měl zaujmout podtitul "Přemýšlejme o tom, co jíme", který je klíčem k přiblížení se obsahu knihy.

Hned na prvních stránkách jsme vtaženi do dilematu, zda svým chováním a nákupními zvyklostmi nepřispíváme ke spoustě utrpení, zejména ve zvířecí říši. Drastické podmínky ve velkochovech jatečných zvířat asi nechají klidnými málokoho. V knize se však diskuze víceméně racionální autorky s její klasickými měřítky hodnoceno mírně potrhlou přítelkyní vine oběma směry. Jednak lze uvažovat tím směrem, zda vlastně nezneužíváme zvířata i tím, že konzumujeme jejich mléko, vejce a další produkty - to by mohl být důvod k přechodu k veganství. Nebo dokonce zda dokonce "nevraždíme" rostliny tím, že je spotřebujeme celé a nemohou dále růst (to mají vyřešeno frutariáni). Na druhou stranu se objevují pochybnosti typu - proč bych to měla řešit zrovna já, nejsem trochu praštěná? Vždyť svět takhle funguje.

V knize se daří nalézt optimální postoj a vyhnout se fanatickým názorům ať na tu či onu stranu a může být dobrou inspirací o čem přemýšlet. Možná nás přivede ke snížení konzumace masa, možná se budeme víc zajímat o model "fair trade", podporující spravedlivější podmínky pro producenty potravin z rozvojových zemí.

Ať tak či tak, budeme po přečtení této knihy, které nám díky její čtivosti snadno uběhne, jiní, a snad i o něco lepší. Rozhodně pro nás již nebude tak snadné zavírat oči před bezohledností potravinářského byznysu a pomůže nám být statečnější, třeba alespoň v maličkostech. Ostatně tak, jako autorka sama.

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz