Přebývají Vám doma knihy? Odvezeme je či vykoupíme. Libovolný stav. Libovolný žánr. V Praze do 48 hodin.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
31.01.2023
Ukázka textů k zamyšlení, které zájemcům rozesíláme e-mailem
Níže najdete po jednom ze zamyšlení, která budeme zájemcům rozesílat počínaje čtvrtkem 9. 2. 2023 - každý den po dobu 21 dnů. Vybrat si můžete ze 4 kn... číst celé
28.01.2023
Náš starý (hnědý) obchod sloužil 22 let - nyní jsme jej již museli vypnout
Po dvou letech souběžného provozu přišel čas náš starý (hnědý) obchod vypnout. Stalo se tak nakonec především z technických důvodů, protože vzhledem k... číst celé
19.01.2023
Vykuřovadla od Rymerů - kvalita, na kterou se můžete spolehnout
V dnešním článečku bychom se rádi zmínili o našem oblíbeném dodavateli, firmě Rymer, kterou již dlouhá léta vedou manželé Michael a Eva Rymerovi. Setk... číst celé
Zobrazit všechny články
Blog
20.03.2023 E-novinky
Tajnosti egyptské (nové vydání po 10 letech) | seznam osvícených a probuzených | OdvezemeJe (chcete-li) - novinky k 16. 3. 2023
Novinka z Bohemica Books - Thomas R. Verny: Mysl celého těla - do 22. 3. 2023 s prémií zdarma číst celé
Texty k zamyšlení - šestý běh od 6. 4. 2023
zájemcům zasíláme po dobu 21 dnů každý den jeden odstaveček z vybrané knihy - aby Vás pak zamýšlení více bavilo, slibujeme těm, kteří vydrží (a dosud ... číst celé
07.03.2023 E-novinky
Emoční karty Věry Scherer | Prázdné křeslo Rabi Nachmana | kolik stupňů máme doma? - novinky k 2. 3. 2023
Pokud se Vám rozesílání úryvků líbilo a myslíte, že by někoho dalšího oslovilo, pošlete mu odkaz. Počet příjemců není nijak limitován. číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 3. 4. 2023. Uzávěrka objednávek 29. 3. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. E-novinky
 4. E-novinky k 15. 10. 2020
22.10.2020
E-novinky

E-novinky k 15. 10. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


Poznámka: valná většina odkazů z tohoto e-letteru vede do našeho nového internetového obchodu. Preferujete-li obchod původní, můžete do něj stále vstoupit např. zde. K jednotlivým titulům se pak dostanete pomocí vyhledávání.


Říjnové odpočítávání je v polovině

Ceny knih z odpočítávání se každým dnem snižuji. Nyní v pátek se dostáváme na 16 Kč za knihu, v pondělí to již bude 13 Kč. Prozatím se prodala knih pouze menšina, takže dobrou orientaci si stále můžete udělat z fotografií, které jsme pořídili na začátku odpočítávání. Vybírat můžete v klidu i při současných proticovidových opatřeních. Knihy jsou totiž na vícero místech (ve vstupní chodbě, dole v prodejně i nahoře na patře), takže není obtížné zachovávat doporučovaný 2 m odstup od dalších zákazníků i v případě, že se vás sejde více.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Sešly se nám čtyři zajímavé knihy o výchově dětí, jež nám připadají velmi inspirující. U všech jsme proto umístili do detailů ukázky, z nichž se na ně můžete naladit. Podívejte se :-)

Jan Svoboda: Lidský vztah a jeho role při řešení problémů

Výchovné potíže dětí (od 3 do 15 let) z praxe a jejich ne vždy standardní, nicméně zralá řešení (vulgarita s agresí, nespoutaná spontaneita, samotář, strach ze špíny, sexuální obtěžování spolužaček, úmrtí blízké osoby, noční můry dítěte, vyrušování ve třídě...).

Gordon Neufeld: Držte si své děti - Proč jsou rodiče důležitější než kamarádi

Kniha upozorňuje na nebezpečný trend dnešní výchovy, kdy rodiče ztrácejí své děti na úkor jejich vrstevníků mnohem dříve, než by bylo dobré.

Peter Gray: Svoboda učení

Odborníci nepoužívají termín "restriktivní školství", ale v podstatě to tak je. Ohánějí se "standardizovanými testy" či "větším dozorem".

Jana Nováčková: Respektovat a být respektován (nové, přepracované vydání)

Úžasná kniha, otevírající obtížnou, ale krásnou cestu k výchově dětí, směřující k jejich samostatnosti a ne jenom poslušnosti.


Doplněny zásoby knih z prostředí Nisargadatta Maharadže:

Mark West: Neměnná skutečnost Šrí Nisargadatta Maharadže

Australan Mark West zaznamenal rozhovory se Šrí Nisargadatta Maharadžem v letech 1976-1977, což se stalo rozhodujícím bodem obratu jeho života ...

Šrí Nisargadatta Maharadž: Před vědomím

"Musíte odhodit vše, co víte, vše, co jste si načetl, a mít pevné přesvědčení o Tom, o čem nikdo nic neví. Jak obtížné to je ..."

... vyslyš tiché ťukání na duši: pojď sem, probuď se ...


Knihy S. N. Lazareva patří k nejklasičtějším knihám o karmě a reinkarnaci. Všech dílů dohromady nám prošlo rukama celkem již na pět tisíc. Nyní nabízíme jako prémii:

ke každé objednávce nad 300 Kč kniha "Diagnostika karmy" zdarma

 • platí pro všechny objednávky (zasílané i s osobním vyzvednutím) uskutečněné do 23. 10.
 • hranice 300 Kč je bez poštovného (součet cen zboží)
 • přikládáme knihu "Diagnostika karmy /5", v případě Vašeho zájmu však můžeme vyměnit za jiný díl v rozmezí /4 až /8
 • prémie přikládáme automaticky - kdybyste knihu nechtěli, napište prosím
 • pokud byste byli blízko pod hranicí 300 Kč můžete něco přidat - např. vonné tyčinky - abyste prémii získali
 • knih máme dostatek, kdyby došel 5. díl, nahradili bychom jej dalším
 • týká se objednávek, které jsou učiněny přes některý z našich obchodů (knihy.hledajici.cz nebo obchod.hledajici.cz)


Pozapomenuto, nyní za nejpříznivější cenu (148 Kč):

don Miguel Ruiz, don José Ruiz: Pátá dohoda

vlivem vzdělávání, neboli "domestikace", zapomínáme vrozenou moudrost a řídíme se pak mnoha dohodami, jež odporují našemu já (ukázka v detailu knihy)

Pozn. tuto knihu nelze zaslat v ČR obyčejným dopisem (přestože její cena je pod 150 Kč), protože je s obalem silnější než 2 cm, což je limit České pošty pro tento typ zásilky. Volte proto prosím jiný typ dopravy. Děkujeme za pochopení.

Pozn 2.: na Slovensku zaslání obyčejným dopisem naopak možné je, protože limity Slovenské pošty jsou nastaveny jinak.

K dispozici jsou v případě zájmu též související dřívější "Čtyři dohody", "Čtyři dohody - modlitby", kolibříkovité shrnutí "Moudrost z knihy Čtyři dohody" či výběr dalších autorových počinů.


Nový přírůstek z nakladatelství Avatar - niterné vyprávění syna Eduarda a Míly Tomášových:

Miloš Tomáš: Není, kde by nebyl (otázky klade Michaela Meera)

Miloš Tomáš v obsáhlém dialogu, v němž mu klade otázky Michaela Meera, rebelka, vizionářka a obyčejná žena zajímající se o mystiku, která vystudovala po revoluci Vysokou školu uměleckoprůmyslovou a jejíž tvorba je zastoupena ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Ukázku najdete v detailu knihy.


Doporučujeme pozornosti:

Mary Pipherová: Ženy plují na sever

Svou minulost změnit nemůžeme. Můžeme však změnit příběhy, které si o ní vyprávíme. ... Proudem ŽIVOTA k plodům ZRALOSTI ... (ukázka v detailu knihy).


Starší titul z nakladatelství Gemma (posledních 10 ks na skladě):

Zdeněk Hanka: Uspávanka

krátké povídky vystavěné specifickým způsobem mající za úkol navodit příjemné rozpoložení a autosugescí usnadnit usínání nespavcům všeho druhu (ukázka v detailu knihy) - samostatně lze zaslat obyčejným dopisem s poštovným 30 Kč


Po Praze (a Kladně i Brně) doručujeme knihy zdarma

U zásilek od 800 Kč můžete zvolit při dokončování objednávky volbu „DORUČENÍ po Praze“ (jste-li z Prahy či Kladna – očekávat nás můžete každý pátek od 18 do 21 hodin) či „DORUČENÍ po Brně“ (u Brna či okolí D1 a D2 – v tomto případě k Vám můžeme zajet vždy během výjezdu na Slovensko). Zásilky v uvedené doby rozvážíme sami s platbou na místě v hotovosti. A rádi se s Vámi naživo uvidíme.


Slovensko – další podání plánováno na 29. 10. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 26. 10. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem.

Objednávat může již i v novém obchodu. Měnu (EUR) zvolíte nahoře v prvním řádku, jediný možný způsob dopravy je pak "Slovenská pošta", případně u malých zásilek "Pošta - obyčejný dopis" (u zásilek do 150 Kč).


Osobní vyzvednutí je samozřejmě zdarma

S rozpaky sledujeme, jak již i menší e-shopy účtují poplatek za osobní vyzvednutí. Připadá nám to nesprávné, i když chápeme, že opticky nižší cena u zboží, která je tím umožněna, je jistým způsobem důležitá.

U nás poplatky za osobní vyzvednutí neplánujeme a jsou nulové jak u nás v knihkupectví (Za Pohořelcem 12, Praha 6), tak ve výdejním místě Trigon (Bubenská 3, Praha 7).


Seznam novinek v knihkupectví od 1. do 12. 10. 2020:

SY 313 - Dopisy od Boha
Autor: Will Bowen
Nakladatelství: Synergie
... rok s každodenním vedením a inspirací přímo od ZDROJE ... jednoduché a přitom hluboké a účinné ... krátké vzkazy schopné změnit váš život
Recenze: Ne - Ukázka: Ano - Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 002 - Mít, nebo být ?
Autor: Erich Fromm
Nakladatelství: Portál
dva základní způsoby života: zatímco "mít" se zabývá spíše získáváním a soutěží, žádoucnější "být" se zaměřuje na vnitřní spokojenost a harmonii
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 2
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2020, Kategorie: Knihy | Filosofie

AN 312 - Autohypnóza - jednoduše zapojte celou mysl ...
Autor: Valerie Austin
Nakladatelství: Anag
Díky autohypnóze můžete přestat kouřit, mít kvalitnější spánek či si zlepšit vztahy. Stačí jen poslouchat ta správná slova v hypnotickém transu ...
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 313 - Kaizen - Japonská metoda postupné změny návyků
Autor: Sarah Harvey
Nakladatelství: Anag
Provést změnu bývá těžké, ovšem pomocí metody kaizen si každý úkol rozložíte na malé dílčí úkoly a díky tomu dosáhnete stabilního a trvalého pokroku.
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 293 - Láska ve světě lichých ponožek
Autor: Marie Vareilleová
Nakladatelství: Metafora
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 545 - Léčení bylinkami z boží lékárny
Autor: Maria Treben
Nakladatelství: Fontána
výběr nejdůležitějších bylin, které pomáhají i v případech "neléčitelných" nemocí - od rakoviny, roztroušené sklerózy, po ochrnuté děti či paraplegiky
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 544 - Nejdůležitější věc, objevov. pravdy v srdci života
Autor: Adyashanti
Nakladatelství: Fontána
Je příběh vašeho života šťastný, nebo smutný? Plný dobrodružství, nebo samoty? Jak prohlédnout filtrem svých osobních příběhů a ponořit se do nitra...
Recenze: Ne - Ukázka: Ano - Vaše názory: 0
Cena: 361.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 568 - Učitelské vyhoření
Autor: Irena Smetáčková
Nakladatelství: Portál
o riziku syndromu vyhoření při práci učitele v důsledku chronického stresu; vyhoření vede k psychickým problémům, nekvalitní výuce i špatným vztahům
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 186 - Ženy plují na sever
Autor: Mary Pipherová
Nakladatelství: Grada
Svou minulost změnit nemůžeme. Můžeme však změnit příběhy, které si o ní vyprávíme. ... Proudem ŽIVOTA k plodům ZRALOSTI.
Recenze: Ne - Ukázka: Ano - Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 311 - Bez léků - Čtyři pilíře přirozeně dobré kondice
Autor: Madisyn Taylor
Nakladatelství: Anag
Čtyři pilíře přirozeně dobré kondice: Očistěte svou mysl. Hýčkejte svou duši. Posilujte tělo. Najděte si svou komunitu.
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 250.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PC 037 - Držte si své děti -rodiče důležitější než kamarádi
Autor: Gordon Neufeld
Nakladatelství: PeopleComm
Kniha upozorňuje na nebezpečný trend dnešní výchovy, kdy rodiče ztrácejí své děti na úkor jejich vrstevníků mnohem dříve, než by bylo dobré.
Recenze: Ne - Ukázka: Ano - Vaše názory: 0
Cena: 414.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DK 140 - Kamenné kruhy
Autor: Hugh Newman
Nakladatelství: Dokořán
pojďme na úchvatnou výpravu za zkoumáním záhadných památek megalitických kultur - od anglického Wessexu přes Francii a Polsko do Afriky a Japonska
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 184.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DK 139 - Krajem Joach. Barranda-Cesta do pravěku země České
Autor: Václav Cílek
Nakladatelství: Dokořán
Území mezi Kutnou Horou,Prahou a Plzní přispělo ke vzniku evropské geologie.Lidé jako Charles Darwin sledovali,co právě vykopává Barrande ve Skryjích.
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 557.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

LI 089 - Lidský vztah a jeho role při řešení problémů
Autor: Jan Svoboda
Nakladatelství: Livingstone
výchovné potíže dětí (od 3 do 15 let) z praxe a jejich ne vždy standardní, nicméně zralá řešení (vulgarita s agresí,nespoutaná spontaneita,samotář...)
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

HO 106 - Manuál k soužití s problémovým partnerem
Autor: Dana Benešová
Nakladatelství: Holar
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 248.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KA 083 - Pohledy do duše - Úklid vlastní nitra (39 karet)
Autor: Eva Kalivodová-Štich
Nakladatelství: Kalivodová
Na co myslíte právě teď? Opakuje se vám v životě stále stejná či podobná situace, myšlenka či osoba? Myslete na svou situaci a zamíchejte karty ...
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

P2 056 - Respektovat a být respektován (přepacované vydání)
Autor: Jana Nováčková
Nakladatelství: PeopleComm
úžasná kniha, otevírající obtížnou, ale krásnou cestu k výchově dětí, směřující k jejich samostatnosti a ne jenom poslušnosti
Recenze: Ano - Ukázka: Ano - Vaše názory: 11
Cena: 414.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | "zlatý fond"

JK 005 - Svoboda učení
Autor: Peter Gray
Nakladatelství: PeopleComm
Odborníci nepoužívají termín "restriktivní školství", ale v podstatě to tak je. Ohánějí se "Standardizovanými testy" či "větším dozorem".
Recenze: Ne - Ukázka: Ano - Vaše názory: 0
Cena: 279.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | Partnerské vztahy

KA 084 - Ti, kteří se starají
Autor: Eva Dragomirecká
Nakladatelství: Karolinum
... podpora neformální péče o seniory ...
Recenze: Ne - Ukázka: Ne - Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 02.10.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli