1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. léčitelství
  5. Fehmi Les: Rozpouštění bolesti

Fehmi Les: Rozpouštění bolesti

často překvapivě účinná cvičení pro trénink mozku na úlevu od chronických bolestí vycházejí ze skutečnosti, že bolestivý vjem je mozkem zpracováván ( 201 str. B5) (vydání Emitos 2014)

Představa splývání pozornosti s bolestíNesli jste někdy těžký kufr několik domovních bloků? Možná jste si všimli, že dokud zavazadlo nesete, vaše paže... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
330,00 Kč
307,00 Kč
279,09 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:BO101
EAN kód:9788087171387
Nakladatel:Emitos
Autor:Fe
Aura:3:3:3
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Představa splývání pozornosti s bolestí

Nesli jste někdy těžký kufr několik domovních bloků? Možná jste si všimli, že dokud zavazadlo nesete, vaše paže, ramena i krk jsou napjaté, ale bolest cítíte ve skutečnosti až ve chvíli, kdy kufr položíte na zem. Podobně se to děje ve stavu otevřené pozornosti.

Bolest i napětí ve svalech a těle nosíme všichni, ale často ani napětí, ani bolest ve svém každodenním životě necítíme, udržujeme je úspěšně ponořené pod hladinou vědomí. Jedním z důvodů, proč jsme tak připoutáni k úzké objektivní pozornosti, je její schopnost účinně potlačit bolest, alespoň v krátkodobém měřítku. A my pak následně neustále odvádíme pozornost od bolesti, až nakonec přece jenom vyplave na hladinu vědomí.

Jakmile však jednou vstoupíme do stavu rozptýlené pozornosti, rozlomíme skořápku ukrývající bolest uvnitř, přerušíme smyčku úzkého objektivního zaměření a začneme bolest vnímat. Je to první krok k tomu, abychom ji rozpustili. Možná, že bolest nevyplave na povrch jako taková, ale jen v podobě napětí, anebo se objeví třeba v podobě svalových záškubů, mravenčení, přívalů euforie nebo emočně nabitých vzpomínek...

(str. 123)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz