Novinky
30.04.2021
Slavíme 30 let od vzniku - dovoz do 30 km zdarma!
Dárek pro Vás k oslavě našeho 30. výročí: do 30 km dovezeme knihy zdarma,nad 30 km poštovné pouze 30 Kč. 30 let je dlouhá doba. A my jsme na toto kul... číst celé
01.03.2021
Přítomni jsme v běžné provozní době
I po 1.3.2021 je možný výdej předem uskutečněných objednávek. Přítomni jsme v běžné provozní době. Možný je také podej a vydání balíků GLS.  Vybírání... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 13.5.2021. Uzávěrka objednávek 10.5.21 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

 1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. partnerské vztahy
 5. Feřtek Tomáš: Ředitelská kuchařka-proč je nutné měnit českou šk.

Feřtek Tomáš: Ředitelská kuchařka-proč je nutné měnit českou šk.

kniha zkušeností se zaváděním "lidštější" základní školy, kde učitel a dítě jsou partneři - co se vás budou ptát, slepé uličky ( 125 str. B5) (vydání Aisis 2002)

Je smutnou skutečností, že na většině základních škol panují stále stejné poměry, jako před 20 lety. Důraz je většinou kladen na memorování faktů a po... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
129,00 Kč
120,00 Kč
109,09 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:AI001-N2bíB5-009
EAN kód:9788023886009
Nakladatel:Aisis
Autor:Fe
Aura:5:5:5
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Feřtek Tomáš: Ředitelská kuchařka-proč je nutné měnit českou šk.
  Feřtek Tomáš: Ředitelská kuchařka-proč je nutné měnit českou šk.
  není nová ani antikvární
  120,00 Kč
  109,09 Kč bez DPH
Bližší informace
Je smutnou skutečností, že na většině základních škol panují stále stejné poměry, jako před 20 lety. Důraz je většinou kladen na memorování faktů a ponižující zkoušení, kázeň je udržována stupňujícími se represemi, učitelé se staví neomylnými. Přesto však již dnes existuje i nemálo škol, kde se ředitelé snaží o posun k lepšímu.

A právě ze zkušeností těchto ředitelů předkládaná kniha vzešla. Najdete zde reálnou paletu námitek, se kterými se s největší pravděpodobností při prosazování změn můžete setkat, od lehko vyvratitelných typu proč bychom měli něco měnit, když to funguje a děti se stejně na střední školu dostanou či když nebude škola přísná, nenaučí se děti kázni po takové, na které již není odpověď vždy jednoznačná proč to vůbec děláme, když na to nejsou peníze a nikdo nám to nikdy nezaplatí či takové změny akorát všechny rozeštvou. Dále v knize najdeme varování před řadou slepých uliček, které již jiní prozkoumali.

Očividnou realitou je, že změna české školy je nezbytná, ať již kvůli dovednostem, kterými se klasická škola příliš nezabývá (jako schopnost spolupráce ve skupině, samostatného vyhledávání podkladů v informačních databázích), či kvůli lepší zvladatelnosti dětí, které překvapivě zlobí daleko méně, když dostanou větší volnost a tím i větší odpovědnost.

Postupná proměna školy je v každém případě během na dlouhou trať a nelze očekávat, že by se výsledky dostavily dříve než za 2 až 3 roky. Výraznější posun v podobě skutečnosti, že škola má již své jméno a stahují se do ní děti z dalekého okolí, se potom dostavuje v horizontu 8 až 10 let. To je však také důvod, proč začít co nejdříve.

Ředitelská kuchařka není zdaleka jenom pro ředitele, ale v neposlední řadě pro rodiče, kteří si mohou uvědomit, co že vlastně je pro jejich děti ve škole důležité, a podle toho si, mají-li možnost, nějakou přívětivější školu vybrat.NULL
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz