1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. esoterika ostatní
  5. Funk Karel: Meditace jako píseň duše

Funk Karel: Meditace jako píseň duše

Meditace a radost - nezapomínáme na to? V této knize nejde o definice, ale o praxi pro každého, i toho, kterému "nic nejde". ( 95 str. B5) (vydání Dobra 2002)

Meditace je jedním ze stěžejních pojmů ezoteriky. Nejedná se o žádný abstraktní pojem, toto uvnitřnění či pohroužení zná určitě doslova každý, i ... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
99,00 Kč
92,00 Kč
83,64 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DB024
EAN kód:9788086459226
Nakladatel:Dobra
Autor:Fu
Aura:5:5:5
Barva:žl
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Meditace je jedním ze stěžejních pojmů ezoteriky. Nejedná se o žádný abstraktní pojem, toto uvnitřnění či pohroužení zná určitě doslova každý, i když pro něj možná používá jiné slovní označení. Je mnoho knih, které se snaží různé typy meditace kategorizovat, roztřídit a popsat techniky, jak dosáhnout výsledků v co nejkratším čase. Takovýto přístup je však asi do jisté míry nesprávný. Každý totiž k meditaci přistupuje jinak, je to jakási osobní, tvůrčí záležitost, kde se nelze řídit návody, ale je nutno ji prožít. Je možné se inspirovat a naladit, neexistují však nějaké osnovy, jak zvládnout základní, střední či dokonce vysokou školu meditace. Je to asi podobné, jako bychom chtěli nastudovat knihu 365 poloh lásky a mysleli si, jací jsme nyní mistři. A přitom pravá láska je zcela o něčem jiném.

Stejně tak k opravdové meditaci nesměřujeme nastudováním lekcí z knihy, ale svými prožitky a informacemi, které se k nám, mnohdy jakoby náhodou, dostávají. A právě Funkova kniha by se mohla stát tou pravou inspirací a zdrojem podnětů na cestě vaší duše. Bude jako ryba, která ťuká na háček vašeho hledání a pokud ji vylovíte a začtete se do ní, možná prožijete příjemné mrazení v zádech, které vždy signalizuje, že toto je zásah do černého.

Pro naladění uveďme jednu z moudrostí Fráni Drtikola, které tvoří tečku popisované publikace: Ke všem dějům, které nás potkají, má člověk vždy zachovat odstup, klid, mezeru mezi svým já a dějem. Tím se naučí správně vše hodnotit a pozná pomíjejícnost všech jevů. Jeho duše zůstane čistá.NULL
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz