Červnové odpočítávání - výprodej knih za symbolické ceny od 30 Kč do 1 Kč - nabídka cca 800 knih!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
01.06.2023
Od 1. 6. 2023 jsme též Balíkovnou
S účinností od 1. 6. 2023 se naše prodejna stala Balíkovnou Partner, kde můžete v případě zájmu podávat i vyzvedávat zásilky. Balíčky k podání musí bý... číst celé
30.05.2023
Červnové odpočítávání 2023 - největší výběr je zpočátku
V pořadí druhé červnové odpočítávání začíná a my pro Vás máme připraveno opět cca 800 knih na letní čtení. Obzvlášť z počátku je výběr velmi velký a z... číst celé
25.05.2023
Z reakcí čtenářů na "Sedmidenní výzvy" - nepřipojíte se také?
Velmi nás těší pozitivní reakce na Sedmidenní výzvy, které spočívají v zamýšlení se nad rozesílanými úryvky z vybraných knih (každý den zasíláme jeden... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 22. 6. 2023. Uzávěrka objednávek 19. 6. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Rozhovory
  3. Rozhovor Markéty Doubravské
Rozhovor s Ing. Markétou Doubravskou o systému Genové klíče

Kniha Richarda Rudda "Genové klíče" patří k našim nejprodávanějším a máme ji zařazenou i v našem "zlatém fondu", tedy knihách, kterých si obzvláště vážíme. A protože mne samotného zajímalo více se o systému dozvědět, poprosil jsem o rozhovor (otázky klade Jan Jelínek, knihkupectví Hledající).

1) Postřehl jsem správně, že genové klíče mají úzkou souvislost s hexagramy podobnými, jaké se používají v čínských "knihách proměn". Korespondují jednotlivé klíče přímo s těmito hexagramy?

Ano, Genové klíče vycházejí ze staročínského I-ťingu, ale jsou psány jazykem současného člověka. Je to přesný matematický systém, binární soustava. Každý genový klíč koresponduje s jedním hexagramem. Dalo by se říci, že Genové klíče jsou novodobým I-ťingem nebo minimálně jsou jeho výkladem do současného jazyka. Genové klíče jsou tedy stejně jako I-ťing souborem 64 základních aspektů existence a jejich vyššího smyslu v evoluci lidstva i každého jednotlivce. Je to tzv. 64 bitový matrix (matrice). Mnoho vědců a metafyziků se zabývalo od pradávna spojitostí mezi DNA a I-ťingem, nejznámějším systémem založeným právě na 64 kombinacích, stejně jako Genové klíče. Genové klíče jsou nádhernou univerzální mapou lidské psyché.

 

2) Dalo by se říci, že jednotlivé "genové klíče" jsou jakési osobnostní typy, které pak mají sklony k určitým typům chování? A pokud svůj typ zjistíme, můžeme se snáze pohybovat životem?

Každý genový klíč zastupuje určitý aspekt jednoty/vesmíru. Všechny klíče dohromady tvoří celek a všechny jsou nepostradatelné. Jsou to určité archetypální síly vlastní všemu okolo nás i v nás. Každý z nás může pozorovat vzorce těchto sil, které operují v našem životě. Obsahujeme tedy všechny tyto síly, ale jen některé z nich jsou jistým způsobem u každého jedince dominantní. Tyto dominantní síly můžeme zjistit pomocí místa a času narození. K tomu právě slouží tzv. hologenetický profil, který převádí jedinečný okamžik našeho zrození do soustavy souřadnic v časoprostorovém kontinuu. Souřadnice jsou pak jako odpovídající protějšky zaneseny do mapy šedesáti čtyř kodonů v naší DNA. Genové klíče slouží k rozpoznání archetypálního významu těchto čísel. Hologenetický profil vám pomůže rozpoznat přirozené síly, které utváří váš osud. Profil nazýváme „hologenetickým“, neboť vše v něm je propojeno se vším – stejně jako celá DNA vašeho těla funguje jako jednotné informační pole. Když začínáte kontemplovat nad konkrétními genovými klíči ve svém profilu, postupně aktivujete ve svém fyzickém těle odpovídající vzorce. Právě proto je zacházení s osobním profilem tak mocným nástrojem.

 

 

3) Je s teorií genových klíčů spojená také nějaká terapie nebo konzultace, kde se mohou klienti dozvědět více?

Jedna věc je teorie, kterou lze vyčíst v mnoha knihách, druhá věc je uplatnění v životě. Genové klíče jsou samozřejmě na jedné úrovni také teorií. Jsou však psány jako transmise a jsou velmi živé. Pokud na ně půjdete pouze pomocí mysli, budou se vám zdát složité a nepochopitelné. Musíte se tedy otevřít i hlubšímu chápání a nechat je, aby s vámi pracovaly. Už samotné čtení ve vás může aktivovat uvědomění, které může vést postupně k sebepřijetí, k probuzení.

Genové klíče nabízejí kontemplativní způsob pohledu na život. Čili nejde o proces úsilí a učení se nějaké nové metody. Jde spíše o oceňování tajemství, která se nám odhalují. K pochopení může dojít jedině ve stavu relaxace a hravosti. Někomu může kontemplace znít jako mentální termín a na jisté úrovni jím také je. Lidskou mysl využíváme k úvahám o mystériích. Současně však potřebujeme, aby pochopení

dosedlo do celého těla. Kontemplovat neboli rozjímat můžeme mentálně, emocionálně ale i fyzicky. Takže to nejdůležitější, co potřebujete, je právě umění kontemplace. Genové klíče nenahrazují žádnou terapeutickou metodu a jsou naprosto bezpečné. Vy sami si volíte tempo a hloubku témat. K tomu potřebujete pouze ochotu se podívat na své stíny, odvahu, trpělivost a zvídavost.

Konzultace možné samozřejmě jsou, týkají se však spíše orientace v profilu a systému Genových klíčů tak, aby si člověk našel svou vlastní cestu. Setkání nad profilem není „výkladem“ či „rozborem“, jaký znáte např. z astrologie či jiných nauk. Hlavním záměrem konzultace je pomoci člověku najít způsob, jakým se bude Genovým klíčům věnovat a uvádět je sám v praxi.

 

4) Můžeme s knihou pracovat i zcela samostatně? Jak takováto práce vypadá?

Genové klíče jsou specifické tím, že slouží právě k samostudiu. Tedy nepotřebujete v ideálním případě nikoho dalšího, kdo by vás s nimi seznámil. Především dávají prostor pro zpomalení, vlastní pochopení a objevování svých darů.

Obsahují zjednodušeně tři základní části: kniha Genové klíče – je základ a funguje jako mapa, hologenetický profil – je kompas a slouží k orientaci a Zlatá cesta – je naše vlastní putování. Velká kniha Genové klíče je základem. Je univerzální, nadčasová, s obsahem všech 64 archetypů. Můžete ji používat intuitivně i systematicky. Provede vás celým spektrem vědomí (od stínových frekvencí až po ty nejvyšší frekvence). Kniha Genové klíče představuje univerzální nástroj pro sebepoznávání. Obsahuje výživu pro mysl, zároveň však velmi jasně vede za informace samotné k hlubšímu poznání a obratu dovnitř. Kniha je hlubokou transformační záležitostí, je nadčasová, poslouží vám k rozjímání v průběhu celého života.

Pokud se rozhodnete studovat svůj hologenetický profil, zde najdete vše důležité – https://www.genoveklice.cz/sestaveni-osobniho-profilu/ . Poznat svůj profil znamená zjistit, které archetypální vzorce nejvíce zasahují váš život. Tyto vzorce s sebou nesou lekce, na nichž rostete a poznáváte svůj specifický potenciál, svoje dary a talenty. Profil je vygenerován na základě data, místa a času vašeho narození. Ke studiu profilu budete potřebovat kromě velké knihy GK také trojdílného průvodce, tzv. Zlatou cestu, který vás postupně provede třemi sekvencemi profilu – Aktivační sekvence, Venušina sekvence a Perlová sekvence. Kniha Umění kontemplace je jednoduchá a velmi praktická kniha. Věnuje se pouze podstatě kontemplace. Je esencí toho, co je podstatné, abyste načerpali z Genových klíčů skutečnou moudrost. Ukáže vám, jak vnést kouzlo kontemplace do všech rovin každodenního života, abyste zažívali pocit vnitřního prostoru, klidu a jasnosti, které v dnešním moderním světě tak postrádáme. Tento klenot mezi knihami vám může sloužit opakovaně a trvale. Inspirativním doplňkem jsou také výkladové karty. Zpracování do podoby karet vám přináší esenciální výklad podstaty každého genového klíče, nejenom v textové formě, ale i obrazové. Každá karta obsahuje také několik otázek, které ve vás podnítí ducha hledání a pomohou vám více se ponořit do tématu. Karty slouží k hlubší kontemplaci nad jednotlivými tématy, avšak intuitivní hravou formou. Můžete je používat samostatně nebo v součinnosti s knihou Genové klíče a se souvisejícími materiály. Vše další najdete na www.genoveklice.cz.

 

5) Může být prospěšné i jakési rozjímání nad jednotlivými genovými klíči? Je účelné je probírat postupně všechny? Anebo se zastavovat u těch, kde se něco nějakým způsobem zadrhává?

To už je na vás. Velkou knihu Genové klíče můžete číst od začátku dokonce jako příběh. Můžete ji používat jako orákulum, pokládat si otázky a nahodile v ní otevírat, abyste se začetli a odpovědi se ve vás rozvinuly samy. Můžete se věnovat klíči, který je momentálně aktivní podle Kruhového kalendáře (během celého roku se vystřídají všechny klíče a vždy jim patří hlavní prim po několik dní v roce, zasahují svým tématem celé kolektivní pole lidstva). Nebo se věnujete klíčům ze svého profilu, což je nejčastější přístup. Měli byste však mít na paměti, že se vás týkají všechny klíče. Pokud tedy uslyšíte volání některého z nich, pak mu věnujte pozornost.

 

6) Povězte prosím, jak konkrétně změnil systém genových klíčů Váš život (pokud pominu to, že tyto knihy vydáváte)?

Genové klíče mě velmi povznesly a potvrdily to, co jsem vždy vnímala. Přinesly mi velkou radost a úlevu, že jsem v pořádku. Už jen to vědomí, že existuje vývoj a v tom jsme si všichni rovni, je úlevné. Právě přijetí své lidskosti a svých stínů je tou pointou. Snad jsem si kdysi myslela, že jim uniknu nebo na ně zapomenu. Ale Genové klíče je postupně vytahovaly na světlo. Potom jsem se s tím musela samozřejmě sama vyrovnávat, hledat k sobě cestu. To postupné odhalování je úžasné.

Často slýchávám od známých, že kdyby si měli vzít jedinou knihu na opuštěný ostrov, byly by to Genové klíče. Jsou tak všeobsažné a mnohovrstevnaté, že je jejich potenciál prakticky nevyčerpatelný. A to se mi líbí. Je to nadčasové učení a žádá si naši iniciativu a účast v procesu proměny.

Markéta Doubravská, 28. 6. 2022.

Děkuji Vám za rohovor.

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz