Novinky
22.10.2020
Provoz částečně omezen
Zasílání zásilek a výdej objednávek bez omezení. Od 22.10. do 3.11. prodejna pro maloobchodní prodej uzavřena - možné pouze GLS, výdej objednávek, do... číst celé
06.10.2020
Říjnové odpočítávání
Říjnové odpočítávání je do odvolání pozastaveno. Pokračovat bude až po obnovení povolení maloobchodního prodeje. Děkujeme za pochopení. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 19.11.2020. Uzávěrka objednávek 16.11. v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. záhady, proroci
  5. Gladwell Malcolm: Mžik - Jak myslet bez přemýšlení

Gladwell Malcolm: Mžik - Jak myslet bez přemýšlení

správnou odpověď často víme již po prvních vteřinách pozorování, jen si to neuvědomujeme a necháváme pracovat těžkopádný rozum ( 246 str. V5) (vydání Dokořán 2007)

Představme si zajímavý experiment - pokusné osobě se předloží modrý a červený balíček karet a jejím úkolem je co nejvíce vyhrát otáčením karet, přičem... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
298,00 Kč
277,00 Kč
251,82 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DK031
EAN kód:9788073630973
Nakladatel:Dokořán
Autor:Gl
Aura:3:3:3
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Představme si zajímavý experiment - pokusné osobě se předloží modrý a červený balíček karet a jejím úkolem je co nejvíce vyhrát otáčením karet, přičemžvšak nezná zákonitosti. Princip je v tom, že červené karty hodně vyhrávají, alestejně tolik prohrávají, zatímco modré spíše vyhrávají, ovšem menší částky.

Každá pokusná osoba na to nakonec přijde (v průměru po 50-ti otočenýchkartách začne tušit a po 80-ti vytvoří teorii). Co je ovšem vrcholně zajímavé -nevědomé projevy těla začnou tušit, o co jde, již mnohem dříve, a již po desetizpracovaných kartách se před otočením červené karty začnou "hráči" více potitruce.

Jak je to možné? A zde je právě těžiště knihy. Naše intuitivní poznávání je totižmnohem pružnější než rozum a již v prvních dvou vteřinách, v prvním "mžiku", siděláme úsudek, který je často správný. Neumlčujme proto tento "pocit" vycházejícíz intuice a omezme trochu akční rádius často preferovaného těžkopádného rozumu.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz