1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. buddhismus, zen
 5. Hanson Rick: Buddhův mozek - Jak dosáhnout štěstí, lásky ...

Hanson Rick: Buddhův mozek - Jak dosáhnout štěstí, lásky ...

proud myšlenek skutečně modeluje náš mozek; využijte kombinaci objevů neurovědy a poznatků tisícileté tradice k formování svého mozku ( 183 str. B5) (vydání Anag 2013)

Ohýbání mysliKdyž se rozhodnete nastoupit cestu probuzení, začněte odkudkoliv. Pak - s plynoucím časem, vynaloženým úsilím a dovednostmi - se ctnost,... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
279,00 Kč
259,00 Kč
235,45 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:AN152-B2žlB5-291
EAN kód:9788072638291
Nakladatel:Anag
Aura:3:3:3
Barva:žl
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Hanson Rick: Buddhův mozek - Jak dosáhnout štěstí, lásky ...
  Hanson Rick: Buddhův mozek - Jak dosáhnout štěstí, lásky ...
  není nová ani antikvární
  259,00 Kč
  235,45 Kč bez DPH
Bližší informace
Ohýbání mysli

Když se rozhodnete nastoupit cestu probuzení, začněte odkudkoliv. Pak - s plynoucím časem, vynaloženým úsilím a dovednostmi - se ctnost, dbalost a moudrost postupně posílí, a vy se budete cítit šťastnější a více milující. Některé tradice tento proces popisují jako odhalování skutečné povahy, která byla vždy přítomna, jiné ji označují za transformaci mysli a těla. Tato dvě hlediska cesty k probuzení se navzájem podporují.

Na jednu stranu je vaše skutečná povaha útočištěm i zdrojem pro někdy složitou práci psychologického růstu a spirituální praxe. Je pozoruhodné, že všichni lidé, kteří se dostali nejhlouběji do své mysli - mudrcové a svatí všech náboženských tradic - říkají v podstatě totéž: vaše základní přirozenost je čistá, uvědomělá, mírumilovná, blažená, milující a moudrá a je spojena tajuplnými cestami se základy reality, ať už To nazveme jakkoliv. I když vaše skutečná povaha může být momentálně skryta díky stresu a starostem, hněvu a nesplněným tužbám, nepřestává existovat. Poznání toho přináší velké uklidnění.

Na druhé straně je práce s myslí a tělem nemířená k povzbuzení rozvoje toho, co je prospěšné - a vykořenění toho, co prospěšné není - tím hlavním na každé cestě psychologického a duchovního vývoje. I když jde v praxi o "odstranění zatmění" - abychom si vypůjčili frázi z tibetského buddhismu - jejich vymýcení je progresivním procesem cvičení, očišťování a transformace. Paradoxně to, abychom se stali tím, čím už jsme, chce hodně času...

(str. 21)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz