1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. duchovní beletrie
 5. Heřmanová Daria: Co bychom měli vědět, než odejdeme

Heřmanová Daria: Co bychom měli vědět, než odejdeme

V dnešní společnosti je téma smrti tabuizované a tato kniha poodhaluje důležitost a potřebu se tomuto tématu nevyhýbat, ale naopak jej přijmout ... ( 155 str. B5) (vydání vlastní náklad 2015)

Někdy je přínosnější s umírajícím spolupobývat a nic neříkat, zkrátka být a vyjádřit tak svou náklonnost a lásku. Vzít ho za ruku, pohladit ho, pokud ... celý popis
Dostupnost
nová - máme 2 ks
Doporučená cena:
299,00 Kč
278,00 Kč
252,73 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DH118
EAN kód:9788026076698
Nakladatel:vlastní náklad
Autor:He
Aura:5:5:5
Barva:še
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Heřmanová Daria: Co bychom měli vědět, než odejdeme
  Heřmanová Daria: Co bychom měli vědět, než odejdeme
  nová - máme 2 ks
  278,00 Kč
  252,73 Kč bez DPH
 • ks
Bližší informace
Někdy je přínosnější s umírajícím spolupobývat a nic neříkat, zkrátka být a vyjádřit tak svou náklonnost a lásku. Vzít ho za ruku, pohladit ho, pokud jemu to příjemné a nechat mluvit srdce. Řekla bych, že ve chvílích blízkých umírání tímto způsobem sdělíme nejvíce. Jsou to okamžiky, kdy slova již nestačí obsáhnout vše, co chceme sdělit.

Umírajícímu ubývají fyzické i psychické síly, vzdaluje se, nevnímá televizi apod. Jeho zájem se zužuje na nejbližší osoby a často chce být sám. Umírající rekapituluje, spí a někdy ztrácí smysluplnost okolí. Umírajícímu se mění i chutě, nejprve odmítá maso a jiná těžce stravitelná jídla, poté zeleninu a nakonec vše. Tělo má potřebu před smrtí se čistit a dál nezanášet. Je však nezbytné zajistit umírajícímu příjem tekutin (po lžičkách, později otíráním rtů).

Dále se objevují projevy neklidu jako např. bezcílné pohyby nohama, rukama, někdo cupuje ložní prádlo apod. To vše signalizuje příchod smrti, kdy umírající ztrácí sounáležitost s pozemským životem. V tuto chvíli je dobré být nablízku, držet pacienta za ruku a ujistit ho, že není sám...

(str. 98)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz