1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. buddhismus, zen
  5. Héruka Cang Ňon: Milarepa - Život a osvícení

Héruka Cang Ňon: Milarepa - Život a osvícení

Velký jogín a básník Milarepa (1040-1123) je jedním z nejslavnějších učitelů tibetského buddhismu a jedním ze zakladatelů tibetské tradice Kagju. ( 264 str. B5) (vydání Bílý deštník 2015)

Mistr odpověděl: "Nikdy jsem neslyšel, že bych byl něčí inkarnace. Možná jsem inkarnace bytostí ze tří nižších stavů zrození, ale pokud mě vidíš jako ... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
260,00 Kč
242,00 Kč
220,00 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DC014
EAN kód:9788090513808
Nakladatel:Bílý deštník
Autor:
Aura:3:3:3
Barva:ze
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Mistr odpověděl: "Nikdy jsem neslyšel, že bych byl něčí inkarnace. Možná jsem inkarnace bytostí ze tří nižších stavů zrození, ale pokud mě vidíš jako buddhu, dostaneš díky své důvěře požehnání buddhy. Jakkoliv však víra v to, že jsem inkarnací, pramení z vaší oddanosti ke mně, ve skutečnosti neexistuje pro vaši praxi větší překážka. Je to pokřivení pravé dharmy. Chyba tkví v nerozpoznání skutečné podstaty dosažení jogínů. Dharma je tak efektivní, že dokonce i velký zločinec jako já dosáhl díky důvěře v karmu, následnému odmítnutí světských cílů a zvláště díky prosté oddanosti meditaci úrovně, která nemá daleko k osvícení.

Podrobněji řečeno, když obdržíš zmocnění a tajné pokyny, které vedou ke spontánnímu probuzení nezatemněnému koncepty, a když pak medituješ pod vedením osvíceného lamy, nepochybně dosáhneš osvícení.

Když se dopustíš deseti negativních činů a pěti negativních činů s bezprostředním následkem, bezpochyby se zrodíš v mukách nejnižších stavů zrození. Je to proto, že tu není žádná důvěra v karmu a malá důvěra v dharmu...

(str. 180)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz