1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. buddhismus, zen
  5. Kabat-Zinn Jon: Uvědomujte si přítomnost

Kabat-Zinn Jon: Uvědomujte si přítomnost

Všímavost je jádrem buddhistické meditace a přivádí nás účinně zpět do přítomného okamžiku, což je pro správný stav vědomí velmi prospěšné ... ( 214 str. B5) (vydání Anag 2015)

V buddhismu je meditace prostředkem pro vnitřní rozvoj. Dokonce i v pohádkách musíte z rybníka vynosit vodu, abyste se dostali k divému muži; Bly klad... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
299,00 Kč
278,00 Kč
252,73 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:AN188-B6hnB5-519
EAN kód:9788072639519
Nakladatel:Anag
Autor:Ka
Aura:5:5:5
Barva:hn
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
V buddhismu je meditace prostředkem pro vnitřní rozvoj. Dokonce i v pohádkách musíte z rybníka vynosit vodu, abyste se dostali k divému muži; Bly klade důraz na tuto velmi dlouho trvající monotónní práci. Na vybírání vody z rybníka vědrem ani na každodenním pobytu v horké kovárně či na každoroční práci na vinici během letního žáru není nic fascinujícího. Avšak takováto opakující se práce, díky níž poznáte síly své duše, je vlastní iniciací. Je to výbušný proces, při němž obvykle hraje roli zápal. Krotit vášeň a vytrvat vyžaduje disciplínu. Výsledkem je však dokonalé zvládnutí postupu a dosažení vnitřního řádu, což je nemožné bez disciplíny, zápalu a poklesu do vlastní temnoty a strachu. Poslouží nám k tomu i vnitřní prohry, jež utrpíme.

Jungovi následovníci tomu říkají práce duše, rozvoj charakteru prostřednictvím uvědomění si klikatých cest a hloubky labyrintu a prostoru naší vlastní mysli. Vášeň se zmírní a při tom dojde k uspořádání těch pravých atomů našeho duševního bytí a pravděpodobně i našeho těla.

Krása meditace spočívá v tom, že je možné spolehnout se na cvičení samotné, jež nás bude provázet labyrintem. Udržuje nás na cestě i v těch nejtemnějších chvílích, kdy se potýkáme s nejděsivějšími stránkami vlastní mysli a vnějšími okolnostmi. Připomíná nám naše možnosti...

(str. 75)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz