Srpnová sleva 50 % na antikvární knihy je aktivní.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
10.08.2022
Homeopatické knihy nejen z nakladatelství Elfa
Homeopatie je skvělá léčebná metoda, která používá vše, co nám poskytuje příroda kolem nás. Bere člověka jako jeden celek a pomáhá mu tak na všech úro... číst celé
01.08.2022
Nové dodávky knih k 1. 8. 2022
Nové dodávky k 1. 8. 2022: doplnili jsme zásoby knihy Jaromíra Meda "Tajemství zázraků nevědomí" o archetypech ve snech; k dispozici je i starší kn... číst celé
12.07.2022
Slosování o "Třináctou komnatu" podruhé
Jak jsme slíbili, proběhlo ještě druhé slosování o hru "Třináctá komnata". Výhra tentokrát putuje na Slovensko, do Bratislavy. A zde jsou pro zajímav... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 25. 8. 2022. Uzávěrka objednávek 22. 8. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Khjence Dilgo Rin.: Sto veršů rad lidem z Tingri

Khjence Dilgo Rin.: Sto veršů rad lidem z Tingri

sto moudrých rad mistra Padampa Sanggja s komentáři adresovaných lidem z Tingri výborně poslouží i ostatním hledačům pravdy ( 143 str. V6) (vydání DharmaGaia 2009)

Když přistupujeme ke studiu jakékoli duchovní nauky, měli bychom začít s přáním dosáhnout osvícení, nejen pro naše osobní osvobození, ale také proto, ... celý popis
Dostupnost
nová - máme 3 ks
Doporučená cena:
198,00 Kč
184,00 Kč
167,27 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DH063-B5hnV6-953
EAN kód:9788086685953
Nakladatel:DharmaGaia
Autor:Kh
Barva:hn
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace

Když přistupujeme ke studiu jakékoli duchovní nauky, měli bychom začít s přáním dosáhnout osvícení, nejen pro naše osobní osvobození, ale také proto, abychom byli schopni osvobodit všechny živé bytosti od utrpení a jeho příčin, především od zmatku a nevědomosti. Studium těchto instrukcí a jejich uvedení do praxe nám pomalu umožní toto nesmírné přání uskutečnit. Je třeba je studovat s velikou po-zorností a skromným, altruistickým přístupem, s rozhodnutím, že je podle svých schopností co nejlépe využijeme.

"Sto veršů rad" je duchovní odkaz velkého indického mudrce Paramabuddhy, jenž je známější pod svým tibetským jménem Padampa Sanggjä.

Padampa zůstával dlouhou dobu ve vysoko položeném údolí Tingri na hranici Tibetu a Nepálu. Z jeho nesčetných žáků byli jeho srdci blízcí především čtyři.Jednoho dne jeden z těchto studentů přišel po dlouhé době odloučení do Tingri. Když viděl, jak jeho mistr zestárl, velmi ho to rozesmutnilo, a tak se jej zeptal:"Vznešený, až opustíš tento svět, ty sám bezpochyby půjdeš z jednoho stavu blaženosti do dalšího; co však bude s námi, lidmi v Tingri? V koho budeme vkládat svou důvěru?"

Mistr do roka zemřel, zachoval se však tento jeho duchovní odkaz - "Sto veršů rad lidem z Tingri", nauka hluboká, a přesto pochopitelná, ve které upřímný praktikující najde všechny základní instrukce k autentické praxi dharmy.


(ukázka)

Popíjejte nejušlechtilejší z nápojů, nektar bdělé přítomnosti, lidé z Tingri, jehož proud nikdy neustává.

Na rozdíl od obyčejných nápojů je nektar bdělé přítomnosti dostupný kdekoli a kdykoli a může uhasit vaši žízeň jednou provždy. Džecun Milarapa řekl: "Když se potřebuješ něčeho napít, pij čaj bdělé přítomnosti a ostražitosti."

Chcete-li postupně zlepšovat své kvality a překonávat své chyby, musíte si být neustále vědomi stavu své mysli a uvědomovat si význam svých činů a následků, které mohou přinést. Je důležité udržovat bdělou přítomnost při všem, co děláte, ať už kráčíte, sedíte, jíte nebo odpočíváte. To vám dodá sílu s důvěrou čelit smrti. Až budete konfrontováni s hrůzami barda, dokážete si ihned vzpomenout na svého duchovního učitele a Tři klenoty, což vás osvobodí od strachu. Bdělost vám pomůže během procesu smrti a znovuzrození. Tím, že využijete procesu příčiny a následku, budete zdárně postupovat na cestě.

Bdělá přítomnost by měla řídit všechny vaše činy i vaše duchovní snahy. Ve všem, co děláte, vždy uplatňujte tři zásadní body - vykonat čin se záměrem, aby byl ku prospěchu všech bytostí, provést ho s dokonalým soustředěním, bez připoutanosti ke konceptům konajícího, objektu činnosti a vykonávané činnosti, a nakonec věnovat zásluhy, které jste vytvořili, k osvícení všech bytostí.

V noci je dobré zkoumat to, co jste udělali a o čem jste přemýšleli během dne, přiznat své chyby a nepromyšlené činy a napravit je. Řekněte si, že poté, co jste se setkali s učitelem a obdrželi jeho instrukce, už umíte jednat lépe než takto. Co se týče pozitivních činů, věnujte zásluhy všem bytostem a slibte si, že je následující den ještě zlepšíte.

(str. 48)

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz