Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. "zlatý fond"
 5. Kopřiva Pavel: Respektovat a být respektován

Kopřiva Pavel: Respektovat a být respektován

úžasná kniha, otevírající obtížnou, ale krásnou cestu k výchově dětí, směřující k jejich samostatnosti a ne jenom poslušnosti ( 286 str. V4) (vydání Spirála 2015)

Mnoho z nás jistě napadne, zda bychom nemohli vychovávat svoje děti lépe. Chtě nechtě je v nás totiž zakořeněna tendence k výchově založené na poslušn... celý popis
Dostupnost
nová (prodáno více než 1000 ks) 12 ks
Doporučená cena:
345,00 Kč
321,00 Kč
291,82 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:P2056
EAN kód:9788090403000
Nakladatel:Spirála
Autor:Ko
Aura:7:7:7
Barva:mo
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Kopřiva Pavel: Respektovat a být respektován
  Kopřiva Pavel: Respektovat a být respektován
  nová (prodáno více než 1000 ks) 12 ks
  321,00 Kč
  291,82 Kč bez DPH
 • ks
Bližší informace
Mnoho z nás jistě napadne, zda bychom nemohli vychovávat svoje děti lépe. Chtě nechtě je v nás totiž zakořeněna tendence k výchově založené na poslušnosti, tak, jak to bývalo zcela běžné ještě v poměrně nedávné době. Cítíme, že to není ono, ale nevíme, jakým modelem nefunkční systém nahradit.

A právě v této úžasné knize autorů, zabývajících se výchovou dětí dlouhou řadu let, se přesvědčíme, že opakem poslušnosti není neposlušnost, ani vzdorovitost, ale zodpovědnost! Zodpovědnost sama k sobě, za svoje chování i za jeho následky, která bude působit i tehdy, když zrovna rodič nebo jiný dozorce nebude nablízku. A o to jde -- pomoci dítěti, způsobem přiměřeným jeho věku, vybudovat systém vlastních hodnot, kterým se bude řídit v celém životě. Není to snadné a jde o běh na dlouhou trať. Ale naučíme-li se potlačovat své zlozvyky ve výchově již v zárodku, stane se brzy nový systém naší druhou přirozeností.

Navykneme si dětem lépe naslouchat, často je budeme nechávat, tam kde je to možné, rozhodovat (musíme ale být ochotni se pak těmito rozhodnutími řídit). Budeme se snažit nacházet společná řešení problémů, méně trestat, ale také snižovat důležitost odměn. A také se naučíme odpouštět si, když se nám někdy podle předsevzetí nepodaří zachovat -- důležité je vyvodit si ze selhání poučení pro příště.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz