1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. partnerské vztahy
  5. Landau Erika: Odvaha k nadání

Landau Erika: Odvaha k nadání

jak ve shonu nepřehlédnout talent svého školáka, ať již jakéhokoliv druhu, a zvládnout jej i po stránce sociálního začlenění ( 162 str. B5) (vydání Akropolis 2007)

Tato kniha byla napsána pro talentované děti a jejich okolí, aby je posílila adodala jim odvahu uplatňovat svůj talent a zároveň se vyhnout osamělosti... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
220,00 Kč
205,00 Kč
186,36 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:AK035-N3bíB5-484
EAN kód:9788086903484
Nakladatel:Akropolis
Autor:La
Aura:3:3:3
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Tato kniha byla napsána pro talentované děti a jejich okolí, aby je posílila adodala jim odvahu uplatňovat svůj talent a zároveň se vyhnout osamělosti přiobvyklém odtažení se spolužáků a okolí. Rodiče a učitelé, kteří spoluutvářejí prostředí nadaných dětí, zde mohou pochopit, jak důležitý podíl mají na vývoji talentusvých dětí a žáků.

Přestože jsou v knize uváděny výsledky vědeckých výzkumů, nejde o odborněspecializovanou literaturu. Autorka se „neschovává za jiné vědce, nýbrž prezentujevlastní dlouholeté zkušenosti a poznatky získané při práci s nadanými dětmi, jejichrodiči a učiteli.

Tvořivost by dle autorčina názoru měla být cílem každé výchovy. Spatřuje v nínejvyšší stupeň duševního zdraví i intelektuální a umělecké funkce. Tento názorv sobě obsahuje i poznání, že neexistuje v životě situace, v níž bychom nemohlinajít různé možnosti řešení, a žádný rámec není tak těsný, aby nebylo možné v němnalézt nové alternativy.

Každá výchova, která rozvíjí schopnosti, zároveň podporuje nadané děti. Aletalent musí být rozpoznán a rozvíjen s pomocí speciálních programů. Nadané dítěby přitom mělo zažívat průměrný svět v obecně přístupné škole, protože to jesvět, v jakém bude žít a pro který s pomocí své tvořivosti možná bude hledat anacházet zlepšení. Toto kritérium bohužel často například exkluzivním školám protalentované děti uniká.

Nadaných dětí (a to v naprosto rozličných směrech) je v populaci o mnohovyšší procento, než bychom očekávali. Jejich talent však bohužel není v mnohapřípadech rozpoznán, natož pak (cíleně) rozvíjen.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz