1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. ekologie, příroda
 5. Lymbery Philip: Farmagedon - skutečná cena levného masa

Lymbery Philip: Farmagedon - skutečná cena levného masa

Strhující obžaloba levného masa a průmyslového zemědělství vybízí k přehodnocení způsobu, jakým chováme hospodářská zvířata a živíme svět. ( 417 str. B5) (vydání Carpe Momentum 2017)

Hospodářská zvířata zmizela ze zemědělské půdy, protože se z výroby potravin stal globální průmysl. Už nikdo s určitostí neví, co do výroby potravin v... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
460,00 Kč
428,00 Kč
389,09 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:CM011
EAN kód:9788090533448
Nakladatel:Carpe Momentum
Autor:Ly
Aura:5:5:5
Barva:ze
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Lymbery Philip: Farmagedon - skutečná cena levného masa
  Lymbery Philip: Farmagedon - skutečná cena levného masa
  nová - máme 1 ks
  428,00 Kč
  389,09 Kč bez DPH
 • ks
Bližší informace
Hospodářská zvířata zmizela ze zemědělské půdy, protože se z výroby potravin stal globální průmysl. Už nikdo s určitostí neví, co do výroby potravin vstupuje a co konzumujeme - jak se ukázalo při aféře s koňským masem ve Spojeném království. Zemědělská intenzifikace ohrožuje naši krajinu, zdraví i kvalitu našich potravin po celém světě, bez ohledu na to, kde žijeme. Blížíme se k bodu zlomu.
 • Naše zdraví je ohrožené: polovina všech celosvětově využitých antibiotik se běžně podává průmyslově chovaným hospodářským zvířatům, což přispívá ke vzniku smrtících superbacilů, které odolávají antibiotikům.
 • Probíhá systematické ničení volně žijící fauny: Spojené státy křižují kamióny s včelami (nebo se přivážejí letecky až z Austrálie) pro opylení ovocných stromů v obřích sadech Kalifornie, kde již byl volně žijící hmyz zdecimován v chemické válce.
 • Zvířatům se zkrmují obilniny, které by mohly nasytit miliony lidí: sója a obilí, které by mohly živit tu nejchudší část lidstva, se stále více pěstují jako krmivo.

Farmagedon je fascinující a zároveň děsivá průzkumná pouť za zavřené dveře nezvladatelného zemědělského průmyslu napříč světem - ze Spojeného království a Evropy, přes USA až do Číny, Argentiny, Peru a Mexika. Je to alarm vyzývající ke změně současné výroby potravina a stravovacích návyků i snaha o nalezení cesty k lepší budoucnosti zemědělství.Slepičí vězení - skutečnost mezi řádky etiket

... Káva byla dopita a my vyrazili na prohlídku farmy - série hal napěchovaných bateriovými klecemi. Byly to patrovitě uspořádané, holé klícky tak malé, že slípky nemohly ani roztáhnout křídla. Do každé klece byla obvykle natěsnána skupina pěti slepic a ptáci zde těžko mohli dělat něco jiného než snášet vajíčka a přežívat. Ty speciální klece, kvůli kterým jsme přijeli, nebyly ve skutečnosti nic jiného než standardní model - výjimkou bylo jedno dřevěné bidýlko. Bylo nám řečeno, že slepice bidýlka milují a že díky novému designu se jim nyní žije. daleko lépe. Odolal jsem pokušení zakoulet očima. Cokoliv je samozřejmě lepší než holá drátěná klec. Tohle ale opravdu nebylo nic revolučního...

(str. 46)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz