Novinky
20.01.2022
Výsledky tipovací soutěže - který výrok vyhrál?
V době od 6. do 16. 1. 2022 probíhala tipovací soutěž, kdy jste měli zkusit odhadnout, jaký z výroků Olivera Wapittiho zvolí nejvíce odpovídajících. V... číst celé
27.05.2021
Jaký je smysl života? Koláčové grafy.
Rád bych se podělil o zajímavé výsledky naší ankety a děkuji tímto všem odpovídajícím (celkem vyplnilo dotazník 128 čtenářů). Odpovídající vybírali v... číst celé
10.05.2021
Od 10.5.2021 je otevřeno opět v plném rozsahu
Od 10.5. nás můžete navštívit opět v běžném režimu. Omezení jsou minimální - konkrétně 5 zákazníků najednou v prodejně, k čemuž stejně obvykle nedochá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
21.01.2022 E-novinky
E-novinky k 20. 1. 2022
Nový Logos 2020 | 46 výherců - kdo tipoval správně? | do 26.1. Vzestup bez dopravného číst celé
10.01.2022 E-novinky
E-novinky k 6. 1. 2022
Marie Brožová: Zatoulaní andělé | Tipovací soutěž: jak odpoví ostatní - zahrajte si | Pjér la Šé'z: In Deos číst celé
10.01.2022 E-novinky
E-novinky k 10. 12. 2021
Richard Rudd - nová kniha | David R. Hawkins - nová kniha | objednávky pod stromeček ještě do úterka číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 3.2.2022. Uzávěrka objednávek 31.1.22 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

 1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. partnerské vztahy
 5. Nelles Wilfried: Amorův šíp

Nelles Wilfried: Amorův šíp

láska, touha a růst v partnerském vztahu; krize jsou šancí pro růst, když síla sexuality a lásky stojí tváří v tvář řádu vazby ( 153 str. B5) (vydání Agamé 2007)

"Musíte stát při sobě v časech dobrých i zlých." To bylo kdysi pro mnoho lidítéměř nezvratným náboženským přikázáním nebo prostě důsledkem ekonomickén... celý popis
Dostupnost
nová (prodáno více než 100 ks) > 20 ks
Doporučená cena:
248,00 Kč
248,00 Kč
225,45 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:AM015-M2bíB5-600
EAN kód:9788090401600
Nakladatel:Agamé
Autor:Ne
Aura:5:5:5
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Nelles Wilfried: Amorův šíp
  Nelles Wilfried: Amorův šíp
  nová (prodáno více než 100 ks) > 20 ks
  248,00 Kč
  225,45 Kč bez DPH
 • ks
Bližší informace
"Musíte stát při sobě v časech dobrých i zlých." To bylo kdysi pro mnoho lidítéměř nezvratným náboženským přikázáním nebo prostě důsledkem ekonomickénutnosti. Obojí už dnes neexistuje. Neměly už by také existovat žádné morálnípožadavky, protože pod tlakem se nemůže dařit ničemu, žádnému vztahu, anilásce.

Přesto však zůstává jeden odkaz, který je třeba brát vážně: nejenom manželství, nejenom vztah, nejenom společenská organizace a řád lásky, ale i láska samapotřebuje zrání a očistu, kterou s sebou nese překonávání těžkých časů. Bez tohoby nic nerostlo, neprohlubovalo se, ale zastavilo by se na stupni zamilovanosti,fascinace, sympatie, vzájemného snášení se. To jsou samy o sobě hodnotné věci,ale láska má přece jen mnohem hlubší potenciál.

Společné překonávání těžkých období a stání při sobě nejsou samoúčelné. Tam,kde jsou rozdíly příliš velké, dochází k narušení lásky. Tam, kde se pouze bojujese zaťatými zuby o přežití vztahu, nebo si partneři jdou pouze z cesty, aby nedocházelo ke konfliktům, je sen v nedohlednu. Možná, že pak lze ještě zachránitlásku a vzájemnou úctu tím, že se člověk vztahu vzdá. V takovém případě by aniděti neměly být důvodem k tomu, abychom ve vztahu setrvávali, neboť děti trpív otrávené atmosféře více než dobrým rozchodem.

K lásce a partnerství patří tři: oba partneři a to, co působí za nimi – nám nepřístupný osudový pohyb, který oba kdysi svedl dohromady. Oba partneři mohoudělat vše, co je v jejich silách, aby vztah posílili, ale každý to může dělat jenompro sebe, ne pro druhého. Když jeden nechce, je druhý bezmocný.

A oba jsou bezmocní vůči tomu velkému, co nás vede a nese. Také nechtěnímůže být pouze výrazem této síly, aniž by si toho jednotlivec byl vědom. Tato sílaje pak může od sebe opět odvést. Když se vůči tomu bráníme, ztvrdneme.

Samozřejmě že nám není vždy zjevné, co od nás ono hnutí chce, jestli jsmes ním ještě v souladu nebo ne. Nemůžeme se toho dopátrat pomocí analýzy apřemýšlení. Někdy se nám to vyjeví, a my pochopíme. Díky takovému poznáníjsme klidní a uvolnění. Neboť ať už nás celek zavede kamkoli, jsme na správnémmístě.

Rozchod, změna partnera, rozvod, to vše máme dnes rychle po ruce, když vevztahu nastanou problémy. Wilffried Nelles, jeden z nejznámějších následovníkůBerta Hellingera na poli rodinných konstelací, nám vysvětluje, o co přijdeme,opustíme-li partnera, místo abychom se mu otevřeli. Neboť krize jsou šance, vekterých vztah získává hloubku. Láska přivádí osobní já až k jeho hranicím. Jenomten, kdo obstojí v této výzvě, může růst.Řád jako základ milostného života: má toto pojetí ještě vůbec nějaké opodstatnění po sexuální revoluci šedesátých let minulého století? Wilfried Nelles je toho názoru, že řád je základem každé vazby mezi dospělými lidmi. Bez ochoty vytvářet vazbu neumožňuje vztah žádný růst - ani v dobrých, ani ve špatných časech. Souhra lásky a řádu dává vznikat síle, která spojuje muže a ženu v jejich přirozenosti a umožňuje tak, aby se partnerský vztah stal zdrojem vnitřního růstu.

Nové hodnocení lásky přináší čtenáři celou řadu překvapivých pohledů. Zábavným způsobem nás seznamuje s tím, k čemu může docházet mezi dvěma lidmi. Krize jsou šancí pro růst, jestliže síly sexuality a lásky stojí tváří v tvář řádu vazby. Láska jako cesta, jako možnost růstu, bez snahy uniknout - to vše může přinášet nově pojatý partnerský vztah.

(str. 3)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz