Říjnové odpočítávání - výprodej vybraných knih za stále se snižující ceny od 29 do 1 Kč za knihu!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
15.09.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - největší výběr je zpočátku
Blíží se další říjnové odpočítávání, ve kterém najdete téměř 300 knih vyřazených z antikvariátu a cca 1000 knih mimo náš obor, které střádáme ve sklep... číst celé
06.09.2022
Festival Evolution 16. - 18. 9. 2022
Další ročník festivalu se přiblížil a my budeme jako obvykle přitom. Najdete nás v Křižíkově pavilonu C ve stánku C23. Pokud si poznamenáte heslo "SO... číst celé
10.08.2022
Homeopatické knihy nejen z nakladatelství Elfa
Homeopatie je skvělá léčebná metoda, která používá vše, co nám poskytuje příroda kolem nás. Bere člověka jako jeden celek a pomáhá mu tak na všech úro... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 20. 10. 2022. Uzávěrka objednávek 17. 10. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Osho: Duchovně nevhodný mystik - autobiografie

Osho: Duchovně nevhodný mystik - autobiografie

Oshova autobiografie: dětství a studia; vzpurný duch; šprýmař; Buddha Zorba: celistvá lidská bytost; zlomové okamžiky života ( 430 str. B5) (vydání Eugenika 2011)

"Nemám nic jako životopis. A vše, co je považováno za životopis, je dočistabezvýznamné. Nezáleží na tom, který den jsem se narodil nebo v jaké zemi. Z... celý popis
Dostupnost
nová - máme 2 ks
Doporučená cena:
488 Kč
454 Kč
413 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:EU135-A4bíB5-076
EAN kód:9788081002076
Nakladatel:Eugenika
Autor:Os
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
"Nemám nic jako životopis. A vše, co je považováno za životopis, je dočistabezvýznamné. Nezáleží na tom, který den jsem se narodil nebo v jaké zemi. Záležína tom, čím jsem nyní a právě zde..."

Osha se mnohokrát tázali, proč nenapsal svůj životopis nebo proč alespoňneposkytl rozhovory, na jejichž základě by historický popis jeho života sestavilněkdo jiný. Takové otázky vždy odmítal mávnutím ruky: důležité jsou nadčasovépravdy, říkával, a nikoli výstřižky z novin, které si schraňujeme a nazýváme je"dějinami". Jindy poukazoval na to, že jeho biografii lze najít v jeho dílech – vestovkách publikovaných svazků promluv – a v životech lidí, jež došly jeho zásluhoupřeměny.

Lidská mysl však prahne po tom, aby v odehrávajících se událostech našlanějaký smysl. Chceme se dobrat kontextu, abychom se přesvědčili, že rozumímevýznamu věcí, které se kolem nás dějí – obzvláště takových, jež se zdají být protichůdné, zarážející a neobvyklé. Toto dílo se snaží poskytnout právě takový kontext k pochopení Osha a jeho práce.

A pro ilustraci malý rozhovor, není důležité s kým:

Otázka: Kdo jste?
Odpověď: Jsem jen ten, kdo jsem. Žádný prorok, žádný mesiáš, žádný Kristus. Pouze obyčejná lidská bytost... zrovna jako vy.
Otázka: To snad ne!
Odpověď: To je pravda... Žádné "to snad ne"! Vy stále ještě spíte – na tomale zas až tolik nezáleží. I já jsem kdysi spal; jednoho dne budete schopnaprocitnout. Můžete se probudit právě teď, nikdo vám v tom nebrání. Takžeten rozdíl je bezvýznamný.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz