Únorová sleva 50 % na antikvariát je aktivní!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
31.01.2023
Ukázka textů k zamyšlení, které zájemcům rozesíláme e-mailem
Níže najdete po jednom ze zamyšlení, která budeme zájemcům rozesílat počínaje čtvrtkem 9. 2. 2023 - každý den po dobu 21 dnů. Vybrat si můžete ze 4 kn... číst celé
28.01.2023
Náš starý (hnědý) obchod sloužil 22 let - nyní jsme jej již museli vypnout
Po dvou letech souběžného provozu přišel čas náš starý (hnědý) obchod vypnout. Stalo se tak nakonec především z technických důvodů, protože vzhledem k... číst celé
19.01.2023
Vykuřovadla od Rymerů - kvalita, na kterou se můžete spolehnout
V dnešním článečku bychom se rádi zmínili o našem oblíbeném dodavateli, firmě Rymer, kterou již dlouhá léta vedou manželé Michael a Eva Rymerovi. Setk... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 9. 2. 2023. Uzávěrka objednávek 6. 2. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Osho: Duchovně nevhodný mystik - autobiografie

Osho: Duchovně nevhodný mystik - autobiografie

Oshova autobiografie: dětství a studia; vzpurný duch; šprýmař; Buddha Zorba: celistvá lidská bytost; zlomové okamžiky života ( 430 str. B5) (vydání Eugenika 2011)

"Nemám nic jako životopis. A vše, co je považováno za životopis, je dočistabezvýznamné. Nezáleží na tom, který den jsem se narodil nebo v jaké zemi. Z... celý popis
Dostupnost
nová - máme 2 ks
Doporučená cena:
488 Kč
454 Kč
413 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:EU135-A4bíB5-076
EAN kód:9788081002076
Nakladatel:Eugenika
Autor:Os
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
"Nemám nic jako životopis. A vše, co je považováno za životopis, je dočistabezvýznamné. Nezáleží na tom, který den jsem se narodil nebo v jaké zemi. Záležína tom, čím jsem nyní a právě zde..."

Osha se mnohokrát tázali, proč nenapsal svůj životopis nebo proč alespoňneposkytl rozhovory, na jejichž základě by historický popis jeho života sestavilněkdo jiný. Takové otázky vždy odmítal mávnutím ruky: důležité jsou nadčasovépravdy, říkával, a nikoli výstřižky z novin, které si schraňujeme a nazýváme je"dějinami". Jindy poukazoval na to, že jeho biografii lze najít v jeho dílech – vestovkách publikovaných svazků promluv – a v životech lidí, jež došly jeho zásluhoupřeměny.

Lidská mysl však prahne po tom, aby v odehrávajících se událostech našlanějaký smysl. Chceme se dobrat kontextu, abychom se přesvědčili, že rozumímevýznamu věcí, které se kolem nás dějí – obzvláště takových, jež se zdají být protichůdné, zarážející a neobvyklé. Toto dílo se snaží poskytnout právě takový kontext k pochopení Osha a jeho práce.

A pro ilustraci malý rozhovor, není důležité s kým:

Otázka: Kdo jste?
Odpověď: Jsem jen ten, kdo jsem. Žádný prorok, žádný mesiáš, žádný Kristus. Pouze obyčejná lidská bytost... zrovna jako vy.
Otázka: To snad ne!
Odpověď: To je pravda... Žádné "to snad ne"! Vy stále ještě spíte – na tomale zas až tolik nezáleží. I já jsem kdysi spal; jednoho dne budete schopnaprocitnout. Můžete se probudit právě teď, nikdo vám v tom nebrání. Takžeten rozdíl je bezvýznamný.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz