1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. duchovní učitelé
  5. Osho: Život je mýdlová bublina - 100 duchovních vhledů

Osho: Život je mýdlová bublina - 100 duchovních vhledů

inspirativní texty, které původně vznikly jako dopisy Yoze Sohanové, se kterou se Osho setkal na svém kurzu meditace, a přislíbil jí zasílání dopisů ( 155 str. B5) (vydání Beta 2016)

55Žádostivost činí z člověka chudáka. Rodí se z ní pouta a lačnost a touhy nemající konce. Čím víc se od nich člověk oprostí, tím je bohatší a nezávis... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
189,00 Kč
176,00 Kč
160,00 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:BE161
EAN kód:9788073068134
Nakladatel:Beta
Autor:Os
Aura:3:3:3
Barva:ze
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
55

Žádostivost činí z člověka chudáka. Rodí se z ní pouta a lačnost a touhy nemající konce. Čím víc se od nich člověk oprostí, tím je bohatší a nezávislejší. Kdo po ničem netouží, pozná nekonečnou svobodu.

Sannjásin dostal trochu peněz a oznámil, že je chce věnovat chudým. Přišlo za ním mnoho chudáků a žebrali o peníze. Sannjásin řekl: "Dám je nejhladovějšímu a nejubožejšímu člověku na světě!" A pak se odebral do svého domu.

Zanedlouho projížděla kolem královská družina a lidé ji nadšeně sledovali. Sannjásin vyšel ven a když viděl krále sedícího na slonu, svoje peníze mu hodil. Lidé dostali na sannjásina zlost a vykřikovali: "Vždyť jsi říkal, že dáš peníze nejubožejšímu člověku na světě!"

Sannjásin se zasmál a pravil: "Ano, dal jsem je nejubožejšímu člověku na světě. Copak není ubožák ten, kdo překoná ostatní svou touhou po bohatství?"

Co je neštěstí? Neštěstí je touha něco získat a někým se stát. Nikdo nechce být nešťastný, ale dokud pořád něco chcete, budete dál nešťastní. Kdo pochopil podstatu žádostivosti, nesnaží se zbavit neštěstí, ale oprostí se od takových tužeb. A pak se automaticky brána k neštěstí uzavře...

(str. 82)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz