1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. duchovní učitelé
  5. Pfeiffer Tomáš: Časoprostor + gravitace

Pfeiffer Tomáš: Časoprostor + gravitace

Zamyšlení nad vztahem tří a čtyřrozměrného prostoru v jeho praktickém vzájemném projevu. Zdůvodnění horizontu poznání ve vztahu k nekonečnému vesmíru. ( 150 str. V6) (vydání Dimenze 2+2 Praha 2018)

Při výkladu čehokoli se nacházíme vždy mezi dvěma hranicemi - póly dané zákonitosti (události), kterékoli oblasti.Každé nalevo má i napravo, jak nahoř... celý popis
Dostupnost
nová - máme 5 ks
Doporučená cena:
140,00 Kč
130,00 Kč
118,18 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DI102
EAN kód:9788085238310
Nakladatel:Dimenze 2+2 Praha
Autor:Pf
Aura:3:3:3
Barva:mo
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Při výkladu čehokoli se nacházíme vždy mezi dvěma hranicemi - póly dané zákonitosti (události), kterékoli oblasti.Každé nalevo má i napravo, jak nahoře, tak i dole. Na druhé straně při pohledu do vesmíru všemi směry dohlédnete vždy jen cca 14miliard světelných let, jako by vesmír vznikl v místě pozorovatel, což jistě není pravda, protože je nekonečný.Uplatní se zde právě horizont poznání způsobený zakřiveným prostorem. Dále nelze dohlédnout, stejně jako rychlost světlanení nad svou mez vnímatelná a je považována za konečnou, stejně tak rovnice E=mc² ignoruje nevědomky existenci horizontu poznání atd.Heisenbergova teorie neurčitosti i Einsteinova teorie relativity ve fyzice jsou tedy přímým důsledkem i důkazem existence horizontu poznání.

Pochopení této zákonitosti umožňuje vytvořit teorii jednotného pole. Horizont poznání se vztahuje například i na frekvenci elektromagnetického pole, biologického polei kterékoliv další veličiny, kterou budeme chtít zahrnout ve sjednocení do této teorie jednotného pole. Pochopení intervalu horizontu poznání otevírá také novou možnost cestování v čase i prostoru a tvoří tak můstek mezi 3 a 4 rozměrnými prostory.

Lze si zdůvodnit, že vícerozměrné prostory jsou vždy obsaženy v prostoru čtyřrozměrném, který je konečný ve vztahu k nekonečnu. Toto přesně popisuje samu podstatu fraktální geometrie...

(str. 25)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz