Listopadová sleva 50 % na antikvariát je aktivní - k dispozici je téměř 2800 knih !
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
28.10.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - konec ve velkém stylu
Jen pro nadcházející pondělí, tedy 31. 10. 2022 se cena knih z odpočítávání sníží na magickou 1 korunu. V odpočítávání zbylo cca 12 krabic knih, přič... číst celé
18.10.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - v polovině
Ceny se přehouply pod 15 Kč za knihu a my přinášíme krátké video se stavem knih k 18. 10. 2022: (video na YouTube - 4 minuty) číst celé
15.09.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - největší výběr je zpočátku
Blíží se další říjnové odpočítávání, ve kterém najdete téměř 300 knih vyřazených z antikvariátu a cca 1000 knih mimo náš obor, které střádáme ve sklep... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 1. 12. 2022. Uzávěrka objednávek 28. 11. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

lehce i vesele o jiném pohledu na život a smrt, než na jaký jsme v naší kultuře zvyklí; o vyrovnání se s odchodem našich nejbližších ( 182 str. V5) (vydání Dreamtime 2014)

..."To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
265 Kč
246 Kč
224 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DT013-E7fiV5-318
EAN kód:9788090559318
Nakladatel:Dreamtime
Autor:Po
Barva:fi
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
...

"To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"

"Mami, jóga je jednou z mnoha možností. Taky byly věky, kdy lidi žádné takové techniky nepotřebovali, protože to prostě měli v sobě. Byli přirozeně napojení na všechno... Jde o stav vědomí. My žijeme v dimenzi jakéhosi zapomnění a rozpomínání se, objevování, poznávání, pronikání... A v různých kulturách k tomu používali různé metody, například tranzovní hudbu, rytmus, bubnování, pohyb... nebo i půst. Všechny tyhle věci i dneska najdeš třeba u přírodních národů... Dalším hodně silným prostředkem jsou některé rostliny, říká se jim psychotropní. Dokážou působit na vědomí a rozšiřovat je, mají dar otevírat a umožňovat jiný pohled na sebe sama a podstatu naší existence. Jednoduše řečeno ti změní stav vědomí a ty můžeš prožít, že nejsi tělem a že smrt neexistuje.

Ve starém Egyptě to byla výsada spíš duchovních, ale ve starém Řecku pořádali takzvaná eleusinská mysteria a těch se mohl účastnit každý, kdo uměl řecky. Představ si, mami, kdyby něco takového existovalo i dnes a tady u nás. Kdyby třeba každý člověk v den své plnoletosti dostal jako dárek možnost tohle prožít. Nebo kdyby to byla součást základního vzdělávání... dárek ministerstva školství," usmála jsem se.

"Dárek ministerstva školství," zopakovala s úsměvem máma.

"Dalším mocným způsobem, jak se můžeš dostávat k sobě samé a tím ke všemu, je třeba pobyt ve tmě. To se dějí věci, když jsi na týden zavřená v úplné tmě. Někteří si tam prožili i zážitek vlastní smrti. Bortí se hranice a vnímáš, jak je to, co zažíváš v běžném každodenním životě, vlastně iluzorní... a že podstatou všeho je energie... a jak všechno vzniká z myšlenky. Ve tmě, samotě a tichu se zjemňuješ a zažíváš si, jakou sílu má myšlenka, jakou sílu má slovo. Máš možnost uvědomit si víc než jindy, že jsi tvůrce, najednou vnímáš, jak to všechno funguje... A taky ti dochází, že máš vlastně velkou zodpovědnost za svoje myšlenky a slova, protože jimi tvoříš svět..."

(str. 85)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz