1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. "zlatý fond"
  5. Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

lehce i vesele o jiném pohledu na život a smrt, než na jaký jsme v naší kultuře zvyklí; o vyrovnání se s odchodem našich nejbližších ( 182 str. V5) (vydání Dreamtime 2014)

..."To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"... celý popis
Dostupnost
nová - máme 1 ks
Doporučená cena:
265,00 Kč
246,00 Kč
223,64 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DT013
EAN kód:9788090559318
Nakladatel:Dreamtime
Autor:Po
Aura:7:7:7
Barva:fi
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
...

"To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"

"Mami, jóga je jednou z mnoha možností. Taky byly věky, kdy lidi žádné takové techniky nepotřebovali, protože to prostě měli v sobě. Byli přirozeně napojení na všechno... Jde o stav vědomí. My žijeme v dimenzi jakéhosi zapomnění a rozpomínání se, objevování, poznávání, pronikání... A v různých kulturách k tomu používali různé metody, například tranzovní hudbu, rytmus, bubnování, pohyb... nebo i půst. Všechny tyhle věci i dneska najdeš třeba u přírodních národů... Dalším hodně silným prostředkem jsou některé rostliny, říká se jim psychotropní. Dokážou působit na vědomí a rozšiřovat je, mají dar otevírat a umožňovat jiný pohled na sebe sama a podstatu naší existence. Jednoduše řečeno ti změní stav vědomí a ty můžeš prožít, že nejsi tělem a že smrt neexistuje.

Ve starém Egyptě to byla výsada spíš duchovních, ale ve starém Řecku pořádali takzvaná eleusinská mysteria a těch se mohl účastnit každý, kdo uměl řecky. Představ si, mami, kdyby něco takového existovalo i dnes a tady u nás. Kdyby třeba každý člověk v den své plnoletosti dostal jako dárek možnost tohle prožít. Nebo kdyby to byla součást základního vzdělávání... dárek ministerstva školství," usmála jsem se.

"Dárek ministerstva školství," zopakovala s úsměvem máma.

"Dalším mocným způsobem, jak se můžeš dostávat k sobě samé a tím ke všemu, je třeba pobyt ve tmě. To se dějí věci, když jsi na týden zavřená v úplné tmě. Někteří si tam prožili i zážitek vlastní smrti. Bortí se hranice a vnímáš, jak je to, co zažíváš v běžném každodenním životě, vlastně iluzorní... a že podstatou všeho je energie... a jak všechno vzniká z myšlenky. Ve tmě, samotě a tichu se zjemňuješ a zažíváš si, jakou sílu má myšlenka, jakou sílu má slovo. Máš možnost uvědomit si víc než jindy, že jsi tvůrce, najednou vnímáš, jak to všechno funguje... A taky ti dochází, že máš vlastně velkou zodpovědnost za svoje myšlenky a slova, protože jimi tvoříš svět..."

(str. 85)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz