Novinky
01.07.2022
V týdnu okolo svátků máme OTEVŘENO
Okolo svátků (tj. v pondělí 4. 7., čtvrtek 7. 7. a pátek 8. 7.) máme otevřeno v plném rozsahu. Zavřeno je pouze na vlastní svátky, tj. v úterý 5. 7. ... číst celé
13.05.2022
Výsledky slosování o hru "Třináctá komnata"
V průběhu dubna jsme vyhlásili možnost zúčastnit se slosování o hru "Třináctá komnata". Slosování proběhlo počátkem května a zúčastnilo se jej 215 záj... číst celé
01.04.2022
Byli jsme nominováni na zlatý Bludný balvan spolku Sisyfos
TENTO ČLÁNEK BYL APRÍL. Ve skutečnosti jsme žádnou cenu nedostali ani jsme nebyli nominováni. Ale vzhledem k jiným nominacím by se tak klidně mohlo st... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 21. 7. 2022. Uzávěrka objednávek 18. 7. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

Poltikovičová Hana: Není co ztratit, fuk bublifuk

lehce i vesele o jiném pohledu na život a smrt, než na jaký jsme v naší kultuře zvyklí; o vyrovnání se s odchodem našich nejbližších ( 182 str. V5) (vydání Dreamtime 2014)

..."To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"... celý popis
Dostupnost
nová - máme 2 ks
Doporučená cena:
265,00 Kč
246,00 Kč
223,64 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DT013-E7fiV5-318
EAN kód:9788090559318
Nakladatel:Dreamtime
Autor:Po
Barva:fi
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
...

"To bude táta koukat, až se mě zeptá, co to dělám, a já mu odpovím, že pozoruji dech... jen si tak říkám, Belinko, co dělali tam, kde neměli jógu?"

"Mami, jóga je jednou z mnoha možností. Taky byly věky, kdy lidi žádné takové techniky nepotřebovali, protože to prostě měli v sobě. Byli přirozeně napojení na všechno... Jde o stav vědomí. My žijeme v dimenzi jakéhosi zapomnění a rozpomínání se, objevování, poznávání, pronikání... A v různých kulturách k tomu používali různé metody, například tranzovní hudbu, rytmus, bubnování, pohyb... nebo i půst. Všechny tyhle věci i dneska najdeš třeba u přírodních národů... Dalším hodně silným prostředkem jsou některé rostliny, říká se jim psychotropní. Dokážou působit na vědomí a rozšiřovat je, mají dar otevírat a umožňovat jiný pohled na sebe sama a podstatu naší existence. Jednoduše řečeno ti změní stav vědomí a ty můžeš prožít, že nejsi tělem a že smrt neexistuje.

Ve starém Egyptě to byla výsada spíš duchovních, ale ve starém Řecku pořádali takzvaná eleusinská mysteria a těch se mohl účastnit každý, kdo uměl řecky. Představ si, mami, kdyby něco takového existovalo i dnes a tady u nás. Kdyby třeba každý člověk v den své plnoletosti dostal jako dárek možnost tohle prožít. Nebo kdyby to byla součást základního vzdělávání... dárek ministerstva školství," usmála jsem se.

"Dárek ministerstva školství," zopakovala s úsměvem máma.

"Dalším mocným způsobem, jak se můžeš dostávat k sobě samé a tím ke všemu, je třeba pobyt ve tmě. To se dějí věci, když jsi na týden zavřená v úplné tmě. Někteří si tam prožili i zážitek vlastní smrti. Bortí se hranice a vnímáš, jak je to, co zažíváš v běžném každodenním životě, vlastně iluzorní... a že podstatou všeho je energie... a jak všechno vzniká z myšlenky. Ve tmě, samotě a tichu se zjemňuješ a zažíváš si, jakou sílu má myšlenka, jakou sílu má slovo. Máš možnost uvědomit si víc než jindy, že jsi tvůrce, najednou vnímáš, jak to všechno funguje... A taky ti dochází, že máš vlastně velkou zodpovědnost za svoje myšlenky a slova, protože jimi tvoříš svět..."

(str. 85)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz