Srpnová sleva 50 % na antikvární knihy je aktivní.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
10.08.2022
Homeopatické knihy nejen z nakladatelství Elfa
Homeopatie je skvělá léčebná metoda, která používá vše, co nám poskytuje příroda kolem nás. Bere člověka jako jeden celek a pomáhá mu tak na všech úro... číst celé
01.08.2022
Nové dodávky knih k 1. 8. 2022
Nové dodávky k 1. 8. 2022: doplnili jsme zásoby knihy Jaromíra Meda "Tajemství zázraků nevědomí" o archetypech ve snech; k dispozici je i starší kn... číst celé
12.07.2022
Slosování o "Třináctou komnatu" podruhé
Jak jsme slíbili, proběhlo ještě druhé slosování o hru "Třináctá komnata". Výhra tentokrát putuje na Slovensko, do Bratislavy. A zde jsou pro zajímav... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 25. 8. 2022. Uzávěrka objednávek 22. 8. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Rýzl Milan: Trans - jeho význam v medicíně, léčitelství, ...

Rýzl Milan: Trans - jeho význam v medicíně, léčitelství, ...

halucinace; sugesce; PSI-energie; jasnovidnost; telepatie; druhy hypnotických stavů; autohypnóza; zjevení; zaříkávání; meditace ( 179 str. V5) (vydání Fontána 2001)

Vedle už diskutovaných psychologických a fyziologických (psychosomatických)účinků stavů transu byl učiněn i další důležitý objev - totiž žestavy trans... celý popis
Dostupnost
nová (antikvární je také) 3 ks
Doporučená cena:
198,00 Kč
184,00 Kč
167,27 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:FN083-J3--V5-612
EAN kód:9788086179612
Nakladatel:Fontána
Autor:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace

Vedle už diskutovaných psychologických a fyziologických (psychosomatických)účinků stavů transu byl učiněn i další důležitý objev - totiž žestavy transu podněcují činnost ESP. Tento aspekt je studován novou vědouzvanou "parapsychologie".
E S P (angl. extra-serisory perception - mimosmyslové vnímání, jež je běžněznámo také pod jmény "telepatie" a "jasnovidnost") můžebýt charakterizováno jako nový ("šestý") smysl, s jehož pomocíje možno pozorovat i předměty a události, jež nejsou přístupné jinýmsmyslům. Pracuje paralelně s našimi dalšími smysly jako doplňkový zdrojinformací o okolním světě i když v současnosti je mnohem méně rozvinuto,mnohem méně spolehlivé a mnohem měně využívané*.

*Na tomto místě je vhodné zmínit se o tom, že ESPnebylo dosud plně akceptováno vědeckou obcí (do té míry jako je např.gravitace či elektřina). Mnozí vědci pochybují o jeho existenci - a to zvláštěproto, že ESP experimenty nejsou často snadno opakovatelné a pozorovatelnéúčinky jsou často velmi slabé. (Právě tento rys způsobuje, že ESP -alespoň na té úrovni, jak se dnes obvykle projevuje - je srovnatelné s používánímzraku v téměř úplné tmě či za jiných velmi nepříznivých pozorovacíchpodmínek). Dalším - a často opomíjeným důvodem - je rychlé hromadění vědomostía informací v naší společnosti: Vědci mívají vcelku pochopitelně obtížudržet krok s novými poznatky i ve svém vlastním oboru a nemohou taksledovat pokroky v jiných oborech výzkumu. A tak se často stává, že mnozínich posuzují parapsychologii na základě obrázku, který si o ní učinili předněkolika desítkami let.

ESP však nabízí i široké praktické možnosti, jež jsou mnohem většínež v případě jiných smyslů. Za pomoci ESP mohou např. být přímo vnímányi myšlenky druhých lidí stejně jako předměty, jež jsou skryté za neprůhlednýmibariérami nebo jsou v prostoru příliš vzdálené, než aby mohly být vnímánynormálními smysly. Rovněž je možno s pomocí ESP sledovat události odehrávajícíse v jiném časovém bodě.
Podobně jako jiné smysly, u nichž je informace přenášena energetickýmisignály (tj. světlem, zvukovými vlnami atd.), rovněž i ESP může být chápánojako určité přijímání signálů nesoucích informaci. Ovšem s tím rozdílem,že "energie", která přenáší ESP informaci, je naprosto nepodobnájakékoliv fyzikální energii. Její nejpozoruhodnější vlastností, kteráji zcela odlišuje od všech známých druhů fyzikální energie, je skutečnost,že informační signály přenáší nejen v prostoru (a to bez jakýchkolivomezení či oslabení), nýbrž i v čase. Intenzita jakéhokoliv děje vefyzikálním světě se oslabuje v závislosti na vzdálenosti (obvykle klesáse čtvercem - druhou mocninou vzdáleností). Světlo svíčky vám umožňuje,abyste si četli knihu, která se nalézá v jeho blízkosti, nikoliv už ovšemve vzdáleném rohu pokoje. Hudbu, melodie, které posloucháte v určité místnosti,nemůže už nikdo slyšet v budově v jiné částí města. Pro ESP všaktaková omezení neplatí. Z tohoto důvodu je možno prostřednictvím ESP vnímati události, jež se odehrávají na vzdálených místech v prostoru.

Za pomoci ESP lze přímo vnímat i události, jež se odehrály v minulosti,a dokonce i ty, jež se odehrají v budoucnosti (se všemi dramatickými důsledky,které z této skutečnosti vyplývají pro řešení filozofických otázek,jakými jsou třeba svoboda vůle či kauzalita). Schopnost ESP působiti v časepředstavuje snad jeho nejúžasnější vlastnost. V tomto případě si musímepředstavit, že informační signály putují v čase (z minulosti do přítomnostinebo z budoucnosti do přítomností). Žádná fyzikální energie takovouschopnost nemá. V žádném případě nemůžeme třeba zkonstruovat lampu, ježby, pokud bychom ji rozsvítili, mohla osvětlovat místnost včera nebo zítra.S pomocí ESP však můžete být svědkem událostí, jež se odehrály předmnoha lety či nastanou až za mnoho let, někdy ve vzdálené budoucnosti.Pokud jde ovšem o působení ESP do vzdálené budoucnosti, existují zde určitápraktická omezení, jež nám brání takové působení spolehlivě prokázat.Nemůžete přece čekat stovky a tisíce let, abyste se přesvědčili o tom,zda se předpovězená událost skutečně také odehraje. Z tohoto důvodudosud potvrzené příklady prokázaly, že ESP může fungovat směrem dobudoucnosti přinejmenším přes období několika desetiletí.

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz