1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. buddhismus, zen
  5. Sahn Seung: Odklepávání popela na Buddhu

Sahn Seung: Odklepávání popela na Buddhu

Zenové učení je jako okno. Nejprve v něm vidíme pouze nejasný odraz vlastní tváře, časem se však náš zrak projasňuje a spolu s ním i zenové učení... ( 244 str. V5) (vydání Volvox Globator 2020)

74. Mang Gong vysvětluje své KATZZenový mistr Mang Gong pobýval jednou v klášteře Jang San Tong Do Sa spolu se svým zenovým mistrem He Wolem. Byl práv... celý popis
Dostupnost
nová - máme 3 ks
Doporučená cena:
299,00 Kč
278,00 Kč
252,73 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DA025
EAN kód:9788075115294
Nakladatel:Volvox Globator
Aura:5:5:5
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
74. Mang Gong vysvětluje své KATZ

Zenový mistr Mang Gong pobýval jednou v klášteře Jang San Tong Do Sa spolu se svým zenovým mistrem He Wolem. Byl právě čas oběda. Všichni mniši usedli a roznášelo se jídlo. Každý čekal na údery čupki, aby se mohl pustit do jídla. Znenadání He Wol vykřikl KATZ!!! Všichni se lekli a nevěděli, co to má znamenat. Dívali se na He Wola, ten se však tvářil jakoby nic a jenom jedl.Všichni se tedy také dali do jídla. Ale v duchu si říkali: "Proč jen mistr vykřikl? Co to mělo znamenat? Jak to že nechápu, co se právě teď stalo?" Když bylo po obědě, misky umyté, dosucha vytřené a zabalené v utěrce, zazněly údery čukpi a všichni vstali. Zničehonic Mang Gong vykřikl KATZ!!! A zase se všichni lekli a nechápali, co se to děje.

Později přišel jeden z mnichů za Mang Gingem a chtěl vědět, co to celé mělo znamenat. "Je mi líto, ale nemůžu ti to říct," řekl Mang Gong. Po něm přišel další mnich a pak další a další a všichni se poklonili a požádali mistra o učení.

Nakonec Mang Gong řekl: "Nerad otvírám ústa, ale když tolik naléháte a já vidím vaše upřímné přání porozumět. vysvětlím to". Poté vykřikl KATZ!!! - a odešel.

(str. 178)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz