1. Úvod
 2. Knihy
 3. nové
 4. kóany, výroky
 5. Šántidéva: Uvedení na cestu k probuzení - Bódhičarjávatára

Šántidéva: Uvedení na cestu k probuzení - Bódhičarjávatára

sanskrtská didaktická báseň, ve které Šántidéva sám sebe, ale také nás, vede pomocí svých inspirujících meditací ( 295 str. V5) (vydání DharmaGaia 2000)

Šántidéva byl indický buddhistický mnich, který žil někdy mezi lety 685 a 773 n.l. Legendy o jeho životě ilustrují buddhistické téma věcí, které ... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
368,00 Kč
342,00 Kč
310,91 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DA067
EAN kód:9788085905151
Nakladatel:DharmaGaia
Autor:Žá
Aura:3:3:3
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
 • Bližší informace
 • Komentáře 0
 • Šántidéva: Uvedení na cestu k probuzení - Bódhičarjávatára
  Šántidéva: Uvedení na cestu k probuzení - Bódhičarjávatára
  není nová ani antikvární
  342,00 Kč
  310,91 Kč bez DPH
Bližší informace
Šántidéva byl indický buddhistický mnich, který žil někdy mezi lety 685 a 773 n.l. Legendy o jeho životě ilustrují buddhistické téma věcí, které se určitým způsobem jeví, ale ve skutečnosti jsou zcela jiné. Zdálo se, že Šántidéva je obyčejný buddhistický mnich, který pouze jí, spí a vyměšuje. Ve skutečnosti však byl Šántidéva svatý muž, který svým vlastním tajemným způsobem skrytě pracoval na tom, aby učil a probouzel ostatní a pomáhal jim k pravému štěstí.

Jeho zde předložená Bódhičarjávatára je sanskrtská báseň, ve které Šántidéva sám sebe ale také nás vede pomocí svých inspirujících meditací. Od poznání, jak krásný může být altruismus, pracující neúnavně ve prospěch druhých, dospívá až k cíli úplné vnitřní přeměny. Tímto cílem je stát se buddhou, bytostí s dokonalým soucítěním a poznáním. Jenom tak může člověk vskutku pomáhat po celou věčnost těm, kteří trpí.

Bódhičarjávatára je mapa, průvodce a pracovní příručka náboženského vyznání Jeho Svatosti dalajlamy. Dalajlama říká, že toto vyznání není ničím jiným než láskyplným soucítěním.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz