1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. buddhismus, zen
  5. Upanišady (přeložil Dušan Zbavitel)

Upanišady (přeložil Dušan Zbavitel)

Veď mě od neskutečného ke skutečnému! Veď mě ze tmy ke světlu! Veď mě ze smrti k nesmrtelnosti. (Brhadáranjakópanišad) ( 446 str. V5) (vydání DharmaGaia 2004)

Starověcí indičtí mudrci, ršiové, se domnívali, že vesmír představuje předivo vztahů, že věci, které se jeví, jako by stály samy a odděleně, jsou ve s... celý popis
Dostupnost
nová - máme
Doporučená cena:
498,00 Kč
463,00 Kč
420,91 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:DH007
EAN kód:9788086685342
Nakladatel:DharmaGaia
Aura:5:5:5
Barva:
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Starověcí indičtí mudrci, ršiové, se domnívali, že vesmír představuje předivo vztahů, že věci, které se jeví, jako by stály samy a odděleně, jsou ve skutečnosti spjaty s jinými věcmi. Proto hledali vyšší moudrost než pouhé světské znalosti a soustředili svou pozornost především na hledání odpovědí na ty nejzávažnější otázky lidského bytí: o uspořádání světa a místě, které v něm zaujímá člověk, o jeho podstatě, schopnostech a možnostech. Své poznání shrnuli do upanišad, nejdůležitějších indických posvátných textů, které představují základ hinduismu a jógy i východisko Buddhova učení.

Třináct nejstarších a hlavních upanišad ze sanskrtských originálů přeložil Dušan Zbavitel. Texty doprovodil i podrobnými poznámkami na základě starých komentářů (mj. Šankary a jiných myslitelů) i poznámek moderních indických a západních badatelů či překladatelů.

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz