1. Úvod
  2. Knihy
  3. nové
  4. ekologie, příroda
  5. Vácha Marek: Místo, na němž stojíš, je posvátná země

Vácha Marek: Místo, na němž stojíš, je posvátná země

v povídání "o kruhu úcty k člověku, přírodě a celému vesmíru" budeme diskutovat o etice klonování, euthanasie i definici života ( 255 str. V5) (vydání Cesta 2008)

"Kdysi dávno postavil člověk sám sebe do kruhu bytostí, kterým přiřadil důstojnost a které se rozhodl chránit morálními zákony. Během let různé etiky ... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
268,00 Kč
249,00 Kč
226,36 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:CE083
EAN kód:9788072951048
Nakladatel:Cesta
Autor:
Aura:5:5:5
Barva:še
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
"Kdysi dávno postavil člověk sám sebe do kruhu bytostí, kterým přiřadil důstojnost a které se rozhodl chránit morálními zákony. Během let různé etiky rýsovaly kruhy různě: někdy byli z kruhu vyloučeni všichni lidé s odlišnou barvou pleti,jindy v něm byli jen dospělí a lidé příliš staří nebo příliš mladí či ještě nenarozeníbyli postaveni mimo kruh. Ještě jindy byl kruh narýsován mezi člověka a živoupřírodu, se kterou se pak zacházelo jako s věcí určenou k prodeji a drancování.Nic však nepatří mimo kruh, ve vesmíru není žádné „vněÿ, ke kterému bychomse mohli chovat bez úcty. Nejen hory a moře na naší Zemi, nýbrž i vesmír samotnýje hoden základní úcty. Vše, co je, svět člověka, svět živého a svět země a hvězd,je uvnitř kruhu..."

Zaposlouchejme se do hlubokých úvah o etice - o přístupu k nenarozenému životu, genetickému klonování, euthanasii i přístupu k živé a „neživéÿ přírodě. Úvahyjsou vedeny racionálně - předkládají vždy argumenty i protiargumenty včetně postojů vycházejících z různých filosofických učení. Co se však knihou prolíná jakozlatá nit, je důraz na důležitost, a možná i nezbytnost, úcty k životu - a možná iposunutí hranic, co ještě za živé považujeme.
Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz