Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 4.2.2021. Uzávěrka objednávek 1.2.21 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.
- Úvod
- Knihy
- nové
- "zlatý fond"
- Yogani: Hluboká meditace - Cesta k osobní svobodě
Yogani: Hluboká meditace - Cesta k osobní svobodě
- Doporučujeme

- Bližší informace
- Komentáře 0
- Yogani: Hluboká meditace - Cesta k osobní svoboděnení nová ani antikvární121,00 Kč110,00 Kč bez DPH
Od roku 2003 jsou publikace AYP - Pokročilé jógové techniky (Advanced YogaPractices) pokusem zjistit, kolik je možné touto cestou předat. Praxe jsou zdepopsané mnohem detailněji, než ve starších duchovních textech. Mohou nám knihyposkytnout konkrétní prostředky k dosažení osvícení, anebo se musíme odevzdatu nohou nějakého gurua, který nás spasí? Odevzdat něčemu se musíme každopádně,i když třeba jenom našemu potenciálu žít šťastnější a svobodnější život. Pokudjsme schopni to udělat a zároveň provádět každodenní praxi, mohou knihy jakoje tato ožít a zprostředkovat nám instrukce týkající se procesu lidské duchovnítransformace. Pokud je čtenář připraven a kniha za něco stojí, mohou se dít úžasnévěci.
Předmět této knihy, hluboká meditace, má mezi jógovými praxemi výjimečnépostavení. Žádná jiná technika nemůže do našeho každodenního života přinéstvíce osobní svobody. Důsledky rozvoje našeho věčného a neotřesitelného vnitřníhoticha pomocí každodenní hluboké meditace jsou dalekosáhlé a tato praxe samao sobě má potenciál transformovat naše prožívání v proud nekonečného štěstí akreativity.Meditační praxe při nedostatku času
Většina z nás vede aktivní život, což je svým způsobem výhoda. Není lepší způsob, jak upevnit vnitřní ticho získané meditací, než že se naplno angažujeme podle svého uvážení.
Pokud jsme však příliš aktivní, může nám dělat problém najít si na meditaci čas. To je otázka, kterou bychom měli řešit hned jak se naučíme meditovat. Pokud ji nebudeme řešit teď, může se stát, že nás život pohltí natolik, že meditaci sem tam vynecháme. A potom už není daleko k úplné ztrátě zvyku. Stát se to může každému.
Jaké je tedy řešení? Jestliže si meditační návyk hluboce zažijeme, získáme schopnost si ho udržovat, ať už jsme kdekoliv. Udržování praxe a její provádění každý den, když přijde čas, je vlastně pěstováním návyku samotného. Neznamená to, že přímo uprostřed schůzky musíme zavřít oči a meditovat. Znamená to ale, že můžeme meditovat třeba v autobuse, ve vlaku, při čekání na schůzku anebo pár minut před přestávkou na večeři, když zrovna dokončujeme nějaký důležitý projekt. I kdybychom si jenom na pár minut sedli se zavřenýma očima na lavičku a zlehka začali mantru, tak jsme si tím meditační návyk oživli. Takovéto udržování náš návyk podporuje a dovoluje nám si vždycky na každodenní meditační praxi najít čas...
(str. 50)