Říjnové odpočítávání - výprodej vybraných knih za stále se snižující ceny od 29 do 1 Kč za knihu!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
15.09.2022
Říjnové odpočítávání 2022 - největší výběr je zpočátku
Blíží se další říjnové odpočítávání, ve kterém najdete téměř 300 knih vyřazených z antikvariátu a cca 1000 knih mimo náš obor, které střádáme ve sklep... číst celé
06.09.2022
Festival Evolution 16. - 18. 9. 2022
Další ročník festivalu se přiblížil a my budeme jako obvykle přitom. Najdete nás v Křižíkově pavilonu C ve stánku C23. Pokud si poznamenáte heslo "SO... číst celé
10.08.2022
Homeopatické knihy nejen z nakladatelství Elfa
Homeopatie je skvělá léčebná metoda, která používá vše, co nám poskytuje příroda kolem nás. Bere člověka jako jeden celek a pomáhá mu tak na všech úro... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 20. 10. 2022. Uzávěrka objednávek 17. 10. 2022 v 10:00 hod. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Zezulka Josef: Přednášky I.

Zezulka Josef: Přednášky I.

kniha je souborným vydáním statí pana Josefa Zezulky, které již dříve vyšly ve formě jednotlivých sešitků ( 232 str. V6) (vydání Dimenze 2+2 2014)

Jak začít Každý si musí uvědomit, že chce-li pracovat na sobě, musí to být práce na jeho třech principech, které z něho tvoří vtělenou bytost. Vše je ... celý popis
Dostupnost
nová - máme 7 ks
149 Kč
135 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:DI021-J7moV6-457
EAN kód:9788085238457
Nakladatel:Dimenze 2+2
Autor:Ze
Barva:mo
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace

Jak začít

Každý si musí uvědomit, že chce-li pracovat na sobě, musí to být práce na jeho třech principech, které z něho tvoří vtělenou bytost. Vše je k sobě v určité souvztažnosti. Vše je myšlenka projevená v různých oblastech. Nedokonalost tělesného žití ovlivňuje k nedokonalosti bytost, a naopak.

Začneme zvenku. Momentálně máme tělo, a tudíž první náš zájem bude o ně. Práce na těle není malá, je velmi rozsáhlá, ale musí jí býti věnována péče na prvém místě. Jinak tělo, které je kotvou hmotného bytí, by nás stále strhávalo a působilo nežádoucí chaos.

Nejprve si musíme uvědomit, kdo jsme a jak žijeme. Byli jsme stvořeni v živočišné řadě jako každý živočich a také tak bylo o nás naprosto postaráno. Původně jsme měli vše, co jsme potřebovali ke svému životu. Když pravěkému člověku byla zima, naježil svoji srst, když bylo teplo, opět ji přitáhl k tělu, a tak vyrovnával naprosto dokonale teplo a chlad a svojí srstí jako antenami přijímal jemné vesmírné síly elektrické povahy. ...


... Protože tělo a duch jsou v souvztažnosti, je mnoho z té práce, která byla popsána na těle, automaticky už také na bytosti.

Základní a velmi důležitou prací na bytosti je stálé uvědomování si a kontrolování sebe. Máme své vlastnosti, na kterých pracujeme. Některé zesilujeme, jiné zeslabujeme. Těch si musíme dobře všímat. Musíme se stále kontrolovat a stavět se k sobě kriticky tak, jako se stavíme k jinému člověku.

Každý si má alespoň jednou denně zrekapitulovat dění uplynulého dne, podívat se na své chování a myšlení, na to, jak řešil události, a zamyslit se důkladně, zda to, co činil, bylo správné a dobré. Tato stálá kontrola bytosti je proto nutná, že vede k lepšímu poznávání sama sebe.

Jakmile objevíme vadu na svých vlastnostech nebo ve svém řešení události, promyslíme si důkladně chybu a začneme přemýšlet, jak tuto vadu napravit. Ale nejenom tak, že se ukázníme a slíbíme si, že budeme jiní, to by bylo málo. Musíme jít důsledně za tou vlastností, do hloubky. Musíme hledat kořen zla a ze své hloubky provádět změnu. Znamená to zase mnoho přemýšlet a meditovat, protože jenom hlubokým poznáním a prožitkem může nastat opravdová změna.

(str. 118)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz