Červnové odpočítávání - výprodej knih za symbolické ceny od 30 Kč do 1 Kč - nabídka cca 800 knih!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
01.06.2023
Od 1. 6. 2023 jsme též Balíkovnou
S účinností od 1. 6. 2023 se naše prodejna stala Balíkovnou Partner, kde můžete v případě zájmu podávat i vyzvedávat zásilky. Balíčky k podání musí bý... číst celé
30.05.2023
Červnové odpočítávání 2023 - největší výběr je zpočátku
V pořadí druhé červnové odpočítávání začíná a my pro Vás máme připraveno opět cca 800 knih na letní čtení. Obzvlášť z počátku je výběr velmi velký a z... číst celé
25.05.2023
Z reakcí čtenářů na "Sedmidenní výzvy" - nepřipojíte se také?
Velmi nás těší pozitivní reakce na Sedmidenní výzvy, které spočívají v zamýšlení se nad rozesílanými úryvky z vybraných knih (každý den zasíláme jeden... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 22. 6. 2023. Uzávěrka objednávek 19. 6. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

 1. Úvod
 2. Co jinde nebývá
 3. Sedmidenní výzvy
Sedmidenní výzvy - přidejte se k zamýšlení

Tento nápad jsme dostali v listopadu 2022. Co takhle přečíst si pravidelně každý den úryvek z nějaké moudré knihy? Jak však překonat přirozenou pohodlnost? Znám to z vlastní zkušenosti.

A proto jsme se rozhodli, že budeme pravidelně úryvky zájemcům zasílat. A co více, aby byla výzva hravější, odměníme každého, kdo se alespoň sedm dní nad úryvky zamyslí, knihou. To je dobrá nabídka, ne?

Hlavním účelem však samozřejmě zůstává přivést se k niternějším myšlenkám a mít z rozjímání vlastní užitek a dobrý pocit. Knižní prémie je pak jen takovou třešničkou na dortu.

Výzvy jsou koncipované tak, že máte na výběr vždy z několika autorů (obvykle 3 nebo 4), od kterých zasíláme po dobu 21 dnů odstavečky ze zvolené knihy. Pro obdržení knižní prémie stačí odstavečky sledovat 7 dnů (proto "Sedmidenní výzva"), jak s nimi naložíte ve zbylých dvou týdnech již záleží jen na Vás.

V každém okamžiku se jde přihlásit k nejbližší plánované výzvě, která však může začínat až za několik týdnů (k probíhajícím rozesíláním se dodatečně přihlásit již nelze, aby proces probíhal uceleně). Rytmus je obvykle takový, že 3 týdny rozesíláme úryvky, poté je týden přestávka a pak následuje další běh, do kterého se můžete opět v případě zájmu přihlásit. 

Jaké autory vybíráme? Prostě takové, kteří oslovili nejvíce i nás. Prozatím byla k rozesílání použita tato díla (stav k březnu 2023 - další budou průběžně přibývat):

 • Paul Brunton: Perspektivy
 • Eduard Tomáš: 999 otázek a odpovědí
 • Karel Spilko: Vnitřní štěstí
 • Jozef Lengyel: Kniha lásky I.
 • Rabíndranáth Thákur: Světlušky
 • Rabi Nachman: Prázdné křeslo

V plánu na nejbližší dobu potom jsou:

 • Josef Zezulka: Odpovědi 1976-1982
 • David R. Hawkins: Krátká zamyšlení k osvícení
 • Osho (konkrétní titul prozatím není vybrán)

Též se na tomto místě přiznám, že mne samotného úryvky zajímají. Současně s jejich vybíráním a opisováním se nad nimi zamýšlím také. Je to prostě taková synergie, za kterou jsem rád.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE V PŘÍPADĚ ZÁJMU KDYKOLIV ZDE

PS. knižní prémie může být u každého běhu jiná a každý zájemce na ni má nárok pouze 1x v historii. Pro splnění výzvy pak stačí prohlásit, že byla splněna. Prémie bude připravena k vyzvednutí v knihkupectví nebo ji můžeme přidat k nejbližší objednávce anebo zaslat samostatně po uhrazení poštovného.

A zde pro ilustraci ukázka průběhu nedávného přihlašování - zájem o jednotlivé autory je poměrně vyrovaný:

Průběh přihlašování

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz