Červnové odpočítávání - výprodej knih za symbolické ceny od 30 Kč do 1 Kč - nabídka cca 800 knih!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
01.06.2023
Od 1. 6. 2023 jsme též Balíkovnou
S účinností od 1. 6. 2023 se naše prodejna stala Balíkovnou Partner, kde můžete v případě zájmu podávat i vyzvedávat zásilky. Balíčky k podání musí bý... číst celé
30.05.2023
Červnové odpočítávání 2023 - největší výběr je zpočátku
V pořadí druhé červnové odpočítávání začíná a my pro Vás máme připraveno opět cca 800 knih na letní čtení. Obzvlášť z počátku je výběr velmi velký a z... číst celé
25.05.2023
Z reakcí čtenářů na "Sedmidenní výzvy" - nepřipojíte se také?
Velmi nás těší pozitivní reakce na Sedmidenní výzvy, které spočívají v zamýšlení se nad rozesílanými úryvky z vybraných knih (každý den zasíláme jeden... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 22. 6. 2023. Uzávěrka objednávek 19. 6. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Poslední články
  3. Otázky, které jste nám vybrali. Zde jsou odpovědi:
Otázky, které jste nám vybrali. Zde jsou odpovědi:
07.03.2022

Požádali jsme Vás, abyste nám vybrali otázky, na které by Vás nejvíce zajímaly naše odpovědi. Na tři nejčastěji volené odpovídáme.

Jaké jsou naše nejoblíbenější knihy?

Odpovím nejprve za sebe. Přestože jsem s knihkupectvím od jeho počátku, nemám nějaký stálý výběr knih. Nejvíce mne většinou osloví ty, kde se nějakým způsobem setkám s přímo s autorem nebo s vydavatelem knih. To je případ například knih Paula Bruntona, kde jsem se setkal s tehdejším vydavatelem knih panem Rudolfem Rýparem z nakladatelství Iris RR. Stejně jako v jiných případech jsem knihám nejprve příliš nerozuměl, později mi připadaly úžasné a ještě později, že je všechno, co je v nich psáno, vlastně samozřejmé. Podobné setkání proběhlo např. s Martou Foučkovou (knihy "Jsem" a "Já jsem") či Jozefem Lengyelem. Knih, které mne provázely však bylo mnohem více - u některých mne doslova uchvátila již jejich obálka, aniž bych četl jen název. To byl případ například knih "Poznej svůj cílZdeňky Jordánové nebo "Pomerančová vůně chce tančitHany Poltikovičové. Také mám moc rád postupy Marie Madeiry z knihy "Velryba a muži nové doby" nebo přístup Helenky Zelenkové - tenkrát kniha "Láska k Moudrosti". A šlo by pokračovat dále :-)

*) pozn. pod citovanými jmény jsou odkazy na rozhovory ze Zpravodaje Hledající, přičemž tři z nich jsme nyní do nového obchodu nově doplnili


Odpovědi kolegyň jsou poté zde:

Jaké jsou naše nejoblíbenější knihy? Pokračování ...

Knížky byly od mala mými průvodci a byly to ony, kdo mě přivedl do knihkupectví Hledající. Je několik knih, jež mi měnilo úhel pohledu na svět kolem nás. Byly to první knihy z tohoto knihkupectví, ale jejich hlas občas slyším i teď po letech a ráda tyto knihy doporučuji nově hledajícím ...
Pamatuji si jak silně na mě zapůsobila kniha "Cesta pokojného bojovníka" nebo "Celestinské proroctví". Časem se k nim připojily knihy jako např. AlchymistaMuž, který sázel stromyJonathan Livingston Racek. Všechny tyto knihy mají společné to, že jsou příběhem. Vždyť právě příběhy byly základním nositelem poučení, ještě dříve nežli knihy vznikly. A tak přeji aby tyto příběhy zahřály i vaší duši a vykouzlily úsměv, jež je v životě tolik potřeba.

(Jana Lilien Vyskočilová)

Jako mé nejoblíběnější knihy mne napadají například: "Prorok - Zahrada prorokova", "Kurandera", "Zasvěcení", "Oranžová kniha", "Bez bahna lotos nevykvete", "Jsem" a "Já jsem", Pjér la Šé'zovy knihy, "Odpověď" Davida Icka, "Metoda RUŠ" či "Vnitřní skutečnost".

(Hannah Machová)


Jak nás napadl název "Hledající"?

Název vznikl ze samizdatové knihy, tuším od Šrí Aurobinda, která měla název "Průvodce hledajícího". V rodině jsme tak měli postupně "nakladatelství Hledající" (vydalo ale jen několik knih v 90. letech), "knihkupectví Hledající" (to znáte) a "agenturu Hledající", která byla distributorem přípravků čínské medicíny a dalších přírodních medicín. Za sebe pak mohu říct, že jsem "hledající", souzním s tímto slůvkem.


Uživí nás knihkupectví?

Někdy je to křehké, ale ano. Já i moje dvě kolegyně jsme rádi, že můžeme v knihkupectví pracovat. Byla léta, kdy jsme uvažovali, zda nebudeme v knihkupectví jenom ve dvou, ale nakonec se vše opět zlepšilo a jsme tak již v knihkupectví téměř 15 let ve stejné sestavě. A jelikož důchod již není zcela v nedohlednu, myslím, že vydržíme nejméně až k této metě. Díky za to patří vám všem esotericky naladěným, bez kterých bychom nemohli existovat.


Jinak děkujeme též za vybrání otázek - kompletní výsledek ankety vidíte nahoře na obrázku. Výherce jsme vylosovali a slíbená cena v podobě knihy Květoslava Minaříka "Praxe Přímé stezky /1" tak poputuje výherkyni na Prahu 5.

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz