Červnové odpočítávání - výprodej knih za symbolické ceny od 30 Kč do 1 Kč - nabídka cca 800 knih!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
01.06.2023
Od 1. 6. 2023 jsme též Balíkovnou
S účinností od 1. 6. 2023 se naše prodejna stala Balíkovnou Partner, kde můžete v případě zájmu podávat i vyzvedávat zásilky. Balíčky k podání musí bý... číst celé
30.05.2023
Červnové odpočítávání 2023 - největší výběr je zpočátku
V pořadí druhé červnové odpočítávání začíná a my pro Vás máme připraveno opět cca 800 knih na letní čtení. Obzvlášť z počátku je výběr velmi velký a z... číst celé
25.05.2023
Z reakcí čtenářů na "Sedmidenní výzvy" - nepřipojíte se také?
Velmi nás těší pozitivní reakce na Sedmidenní výzvy, které spočívají v zamýšlení se nad rozesílanými úryvky z vybraných knih (každý den zasíláme jeden... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Další podání na Slovenskou poštu je plánováno na 22. 6. 2023. Uzávěrka objednávek 19. 6. 2023 v 10:00 hod (v případě plaltby předem musí do této doby dorazit i platba). Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo.

  1. Úvod
  2. Poslední články
  3. Vykuřovadla od Rymerů - kvalita, na kterou se můžete spolehnout
Vykuřovadla od Rymerů - kvalita, na kterou se můžete spolehnout
19.01.2023

V dnešním článečku bychom se rádi zmínili o našem oblíbeném dodavateli, firmě Rymer, kterou již dlouhá léta vedou manželé Michael a Eva Rymerovi. Setkáváme se s nimi na většině výstav a vždy je to setkání milé. Kadidla a vykuřovadla, která u nás najdete, odebíráme převším z tohoto zdroje. Níže přikládáme nějaké zajímavé podrobnosti o historii i praxi vykuřování. Velké množství z těchto produktů najdete i v našem obchodu pod odkazem na konci článku. Na ty, které momentálně nejsou si můžete nastavit hlídacího psa (odkaz "hlídat dostupnost" v detailu položky). Určitě se podívejte.

Vykuřovadla RYMER - Základní informace o vykuřování

Již před desítkami tisíc let lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů (ať už to byly byliny, větve jehličnatých stromů či pryskyřicí nasáklé dřevo) má nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat jejich zdraví nebo dokáží vyléčit nemoci. Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou současného člověka návratu k přírodě, návratu k víře, stává znovu aktuální.

V průběhu staletí, kdy vykuřování bylo součástní každodenního života, vybírali lidé jak z rostlinné, tak i živočišné říše mnoho produktů, jež se postupem času osvědčily a staly se z nich ty nejlepší vykuřovací látky. Pro lepší orientaci uvádíme nejdůležitější příležitosti, při kterých odpradávna přicházela vykuřovadla ke slovu.

  • očista prostoru a osob od negativních energií (např. pelyněk, dračí krev, eukalyptus, kadidlo, kopál, palo santo, šalvěj, santal, yerba santa, ...)
  • uklidnění, odbourání stresu a nervozity (např. geggul, levandule, palo santo, peruánská myrha, santal bílý, styrax, ...)
  • povzbuzení, nalezení síly, rozproudění energie (např. cedr, dračí krev, pelyněk, rozmarýn, šalvěj, skořice, sandarak, zázvor, ...)
  • modlitby a meditace (např. cedary, jalovec, kadidlo, kopály, palo santo, santal bílý, styrax, ...)
  • afrodiziakální účinky (např. cedr, dračí krev, jasmín, kardamom, levandule, myrta, rozmarýn, růže, santal, skořice, ...)
  • léčebné účinky (prakticky každé vykuřovadlo, z některých významnějších např.: andělika, cedr, guggul, heřmánek, jalovec, jantar, kopály, piniová pryskyřice, ...)

Pro konečný výsledek je také důležitá technika vykuřování, použitá kadidelnice a v neposlední řadě také kvalita vykuřovadla. Jako základ je potřeba dřevěné uhlí, dnes je k dostání tzv. rychlozápalné uhlí, jsou to tablety, skládající se z práškového nebo jemně drceného dřevěného uhlí smíseného s oxidačním činidlem, nejčastěji dusičnanem draselným pro snadné zapálení uhlíku.

Vykuřovadlo dávkujeme zpočátku v opravdu malém množství, později poznáme sami kolik vykuřovadla na uhlík nasypat v závislosti na náladě, potřebě i velikosti prostoru.

Seznam vykuřovadel, která máme v prodeji najdete zde.

 

E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz